25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejexkluzivnější auta na světě, která si nemůžeš dovolit

Kategorie supersportovců

Pokud si myslíte, že Ferrari nebo Lamborghini jsou nejexkluzivnějšími auty na světě, jste na velkém omylu. Existuje skupina automobilů, které jsou tak vzácné, že se prodávají za desítky milionů dolarů a do jejichž výroby je zapojeno jen pár vyvolených zákazníků. Patří sem například legendární Bugatti Veyron, který dokáže dosáhnout rychlosti až 430 km/h, či Koenigsegg Jesko, jenž si zakládá na maximální rychlosti a vlastnění jednoho exempláře je opravdu velkou raritou.

Historické lahůdky

Mezi nejexkluzivnější automobily na světě se řadí také ty historické. Například slavné auto Bugatti Type 57SC Atlantic bylo vyrobeno v 30. letech minulého století a dnes je tohle klenot francouzského designu hodnocen na desítky milionů dolarů. Dalším unikátním vozem je Aston Martin DB5, který se proslavil ve filmu o Jamesi Bondovi. Je to auto, které si přejete mít ve své garáži, a to bez ohledu na to, jestli jste fanouškem 007 nebo ne.

Extravagantní SUV

Současný trh SUV vozidel nabízí také několik zcela jedinečných modelů. Jedním z nich je Rolls-Royce Cullinan, který je považován za nejluxusnější SUV na světě. Vypracování interiéru a výběr materiálů připomíná spíš luxusní letadlo než auto. Pokud vám to nestačí, můžete zamířit k Bentley Bentayga Mulliner, který je oslavou ručního řemesla a elegancí. Cena tohoto vozidla je ale tak vysoká, že pro mnoho lidí by bylo levnější si postavit vlastní dům.

Elektromobilový luxus

Pokud hledáte ekologičtější alternativu, i v kategorii elektromobilů existují ty nejexkluzivnější. Tesla Roadster je jedním z příkladů, který kombinuje ohromující výkon s bezemisní jízdou. Již nyní se mluví o tom, že toto auto bude mít rozpočet pro vývoj až 1,5 miliardy dolarů. Dalším elektromobilem, který si může dovolit jen opravdu vyvolený zlomek populace, je Rimac C_Two. Tento chorvatský výkonář dokáže zastavit dech rychlostí a dosažitelností přes 400 km/h.

Jachty na kolech

Pokud už si myslíte, že jste viděli všechno, opakuji, jste na mýlu. Na světě existují automobily, které jsou tolik luxusní, že byste si je mohli splést s luxusním jachtem. Maybach Exelero je jedním z takových automobilů. Toto křídlové monstrum je vybaveno 700koňovým motorem a interiér nabízí neuvěřitelný luxus a pohodlí. Cena tohoto auta je astronomická a už jen představa, že byste si jej mohli dovolit, vám dodává pocit nadčlověka.

Pokud si splníte sen

Pokud ale patříte k vyšší třídě lidí na světě a toužíte po něčem, co ještě nebylo vyrobeno, máme pro vás představu. Někteří výrobci aut nabízejí zákazníkům možnost vlastního designu a tím pádem můžete mít jediný kus na světě. Tak například Mercedes-Benz v roce 2019 představil Maybach Exelero Cabriolet, který si nechal vyrobit jeden potenciální zákazník za neuvěřitelnou sumu. Existuje i varianta, kdy můžete sami navrhnout automobil podle svých představ a nechat si jej vyrobit. Tento luxus ale již přesahuje možnosti běžného občana.

Neuvěřitelný luxus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient