25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejlepší a nejhorší automobily roku 2021: TOPGEAR reportáž z autosalonu

Nejlepší novinky roku

Na letošním autosalonu bylo opravdu na co koukat. Mezi největšími hvězdami bylo nové Ferrari SF90 Stradale, které kombinuje výkon supersportovního vozu s hybridní technologií. Další lahůdkou byl elektrický Porsche Taycan, kter nejenže je extrémně rychlý, ale také nabízí slušný dojezd na jedno nabití.

Největší zklamání

Na druhé straně mince však byl také několik modelů, které nás opravdu zklamaly. Například nové auto od Lada, které vypadalo jako by se vrátilo z minulosti. Nebo elektrický mikro-vůz od neznámého výrobce, který se rozpadl při testovací jízdě.

Nejexcentričtější design

Jistě jste si všimli i několika vozidel, které se vymykaly běžnému standardu designu. Například koncept od BMW, kter vypadá jako auto z budoucnosti, nebo retro designově laděné auto od Renaultu, které zaujalo nostalgickými liniemi.

Největší překvapení

Jedním z největších překvapení bylo představení nového SUV od Rolls-Royce, které kombinuje luxus a robustní design. Také nové elektrické auto od Volkswagenu překvapilo svým výkonem a cenou, která je dostupnější než u konkurence.

Nejlepší a nejhorší výkon

Když už mluvíme o výkonu, nelze opomenout nový hypercar od Bugatti, který nabízí ohromujících 2000 koní. Na druhé straně pak bylo zklamáním nové mini-auto od Fiatu, které se jedva hnalo dopředu.

Nejlepší a nejhorší cena

Velmi důležitým faktorem pro mnoho z nás je samozřejmě cena. V této kategorii zářil nový model od Tesla, který nabízí skvělý poměr výkonu a ceny. Ovšem nesmíme zapomenout ani na luxusního konkurenta od Bentley, který si za svou exkluzivitu pořádně řekne.

Největší trendy

A co nás čeká do budoucna? Vše naznačuje, že elektromobily a autonomní vozidla budou stále více ovládat trh. Nové technologie jako umělá inteligence a biometrické senzory začínají pronikat i do automobilového průmyslu.

Automobily

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient