25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nekonvenční automobily: Když se design nebojí experimentu

Není nic lepšího než posedět za volantem a cítit, jak se pod vámi probouzí síla a dynamika skrytá v každém kousku automobilů závodních sérií. V dnešním článku se podíváme na pět nejextrémnějších automobilů, které vás rozhodně nepustí ve chvíli, kdy se rozhodnete je vyzkoušet.

Tesla Roadster Plaid


Tesla je synonymem pro elektromobily, ale s modelem Roadster Plaid ukázala, že nejde jen o udržitelnost, ale i o šílenou rychlost. S 0-100 km/h za méně než 2 sekundy a maximální rychlostí kolem 400 km/h jde o automobil, který si nebere servítky.

Koenigsegg Jesko Absolut


Švédský výrobce Koenigsegg se představil s modelem Jesko Absolut, který se zaměřuje na dosažení co nejvyšší maximální rychlosti. S aerodynamickými prvky a motorem s výkonem přes 1600 koní se může pochlubit maximální rychlostí kolem 500 km/h.

Aston Martin Valkyrie


Spolupráce Aston Martinu a Red Bull Racing vytvořila Valkyrie, která vypadá jako Formule 1 pro ulici. S hybridním motorem a karoserií díky aerodynamickým vylepšením může dosáhnout rychlosti přes 350 km/h.

Bugatti Chiron Super Sport


Bugatti se vždy snaží posunout hranice a s modelem Chiron Super Sport to dělá perfektně. S neuvěřitelným výkonem 1600 koní a maximální rychlostí přes 440 km/h jde o opravdovou bestii na silnici.

McLaren Elva


McLaren Elva je dokonalou kombinací extrémního výkonu a skvělého designu. S výkonem přes 800 koní a nulovým střechou a předním sklem jde o automobil, který vám poskytne nezapomenutelný zážitek.

supersport1.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient