25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nekonvenční automobily: Když se design nebojí experimentu

Úvod do světa nejhorších vozů


V automobilovém průmyslu jsou mnohá auta, která svou neohrabaností, špatným designem nebo nízkou spolehlivostí zaujmou spíše v negativním světle. Dnes se podíváme na několik vozů, které se staly legendami ve své neuspokojivosti. Jestli jste se někdy báli, že se váš vůz změní v hromadu odpadu, poznáte, co znamená máčena hlava.

Yugo: Balkánský relikt


Yugo, jugoslávský výtvor, který měl být konkurencí pro západní automobily, ale rychle se stal symbolem selhání průmyslu. S nulovou spolehlivostí, špatným designem a otřesným výkonem, Yugo se dostal do dějin jako jeden z nejhorších automobilů všech dob.

Trabant: Spořádá jen benzín


Trabant, východoněmecký výrobek, který byl vyráběn v dobách železné opony, se stal symbolem komunistického nedostatku. S motorem, který spřádá jen benzín, se Trabant nedokázal zařadit mezi konkurenci. Nízká spolehlivost a špatný výkon udělaly z tohoto vozu jednoho z nejméně oblíbených východoevropských aut.

Plymouth Prowler: Futuristická noční můra


Plymouth Prowler měl vyvolat vzrušení svým futuristickým designem, ale nakonec se ukázalo, že jde jen o noční můru. S nízkým výkonem a neohrabaným řízením se Prowler stal symbolem selhání moderního designu v automobilovém průmyslu.

Ford Pinto: Buďte ve střehu


Ford Pinto, americký vůz z 70. let, se stal proslulým svými problémy s bezpečností. Neustále docházelo k požárům ve vozech kvůli nesprávné konstrukci nádrže. Ford se snažil skandál ututlat, ale Pinto se nakonec stal symbolem nezodpovědnosti v průmyslu.

Lada Riva: Sovětská cihla


Lada Riva, ruská značka, která se snažila konkurovat západním automobilům, ale selhala v každém směru. S nízkou spolehlivostí, špatným designem a otřesným výkonem se Lada Riva stala ikonou sovětského automobilismu.

Volkswagen Type 3: Spolehnete se na něj?


Volkswagen Type 3 byl pokusem německé značky rozšířit svou nabídku o větší vůz. Bohužel, Type 3 se stal symbolem neúspěchu Volkswagenu s nízkou spolehlivostí a problémy s motorem.

Závěr: Vyvarujte se těmto automobilovým katastrofám


I v automobilovém průmyslu se občas vydaří nějaký ten propadák. Ať už jste fanouškem automobilů, nebo jen hledáte spolehlivý vůz pro vaši rodinu, vyhněte se těmto nejhorším vozům všech dob.

Nepovedené

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient