26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nepoužívejte zimní pneu po celý rok! Víme proč!

Hloubka dezénu zimních pneumatik dosáhla hranice 4 mm? Rozhodli jste se tedy, že letošní letní sezónu odjezdíte na zimních pneumatikách, abyste je ještě nějak využili? Pak děláte velkou chybu, protože jezdit v letním období na zimních pneumatikách je docela riskantní. My víme, proč by se v létě na zimních pneu rozhodně jezdit nemělo. A na to se podíváme v dnešním článku.

Odborníci varují, že používání letních pneumatik v zimním období je vysoce riskantní, zejména objevuje-li se na silnicích led či sníh. Ale už málokdo zkoumá to, zda se dají zimní levné pneu používat v letním období. Jak letní, tak i zimní pneumatiky jsou navrženy pro konkrétní teploty a roční období, a proto používaní v jiné době, než je doporučeno, může skončit špatně. Co se tedy stane, pokud budete používat zimní pneumatiky v létě?

Opotřebují se a zvýší spotřebu

Zimní pneumatiky jsou vyrobeny ze speciální směsi, která je vhodná pouze do teplot pohybujících se kolem nuly. Čím je teplota vyšší, tím více se začínají pneumatiky přehřívat. Pneumatiky pak už nefungují tak, jak by ve skutečnosti měly. Dokonce se používáním zimních pneu v létě zvyšuje spotřeba paliva a hlučnost vozidla. Tyto pneumatiky nemají na auto esa v rukávu, pokud je budete používat v létě. Ztrácí své vlastnosti a také svůj účel.

Zvětšuje se brzdná dráha

Dále se zvětšuje brzdná dráha. Uvádí se podle testů, že brzdná dráha se může při brzdění z rychlosti 100 km/hod zdelšit až o 6 metrů, což je už poměrně velké číslo. Prodloužení brzdné dráhy probíhá hlavně na suché vozovce. Spousta lidí si totiž myslí, že pouze na vozovce mokré, ale opak je pravdou.

Pneumatiky praskají

Spousta pneumatik také vlivem vysokých teplot praská. Kvalitní pneumatiky by praskat neměli, ale řidiči preferují často nízkou cenu před vysokou kvalitu. Investujte do kvalitních pneumatik a kupte si také kvalitní alu kola a zajistěte si bezpečnou jízdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient