26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Škoda Auto překvapuje: nová Škoda Octavia Cabrio

V letošním roce tuzemská automobilka Škoda Auto opravdu překvapuje. Začátkem letošního roku byla v kurzu nová Škoda Octavia, která ovládla mysl ne jednoho řidiče. Dnes se můžete těšit také na nový model Škoda Octavia Cabrio, jímž chce mladoboleslavská automobilka přilákat styluchtivé klienty. Tento model se začne prodávat již v příštím roce a máte se na co těšit.

Nový kabriolet představila Škoda Auto před čtyřmi týdny a tímto modelem se chce vrátit k tradici modelů se stahovací střechou. Původně chtěla automobilka tento model pojmenovat „Felicia“, ale nakonec tento kabriolet získal označení Škoda Octavia Cabrio. Protože právě Octavia je synonymem luxusu, prestiže a moderní technologie.

Tento model váží neuvěřitelných 1 320 kg v základním provedení, a to i přes velikost vozidla a výztuhy. Tento model je tedy pouze o 90 kg těžší než liftback. Automobilka při výrobě tohoto vozidla kladla důraz na pohodlný, ale přitom prestižní interiér. Můžete usednout do jednoho z pěti plnohodnotných sedadel. Opěradla předních sedadel jsou užší, a tak lidé cestující na zadních sedadlech mají více místa a mohou si tak dopřát pohodlné sezení. Jak je vidět, Škoda Auto má v posledních letech na auto esa v rukávu. A právě dalším esem je Škoda Octavia Cabrio.

Střecha tohoto modelu je vyrobena z látky, díky čemuž je ušetřena spousta hmotnosti. Navíc látkové střechy se rychleji otevírají a zavírají. Střechu zavřete, respektive otevřete během 15 sekund. Kromě toho, že je zde praktická stahovací střecha, vás nadchne prostorný kufr s objemem 485 litrů. Tento kufr patří mezi největší kufry kabrioletů.

Na vozidlo pak seženete také levné pneu a levné náhradní díly. Nemusíte se obávat, že by byly prvky na tento model méně dostupné než na jiné modely mladoboleslavské automobilky. Nechejme se tedy překvapit, jakou bude mít vozidlo úspěšnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient