26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Povinné ručení zdražuje. Umíte si správně vybrat to, které není předražené?

České pojišťovny zdražují povinné ručení. O to důležitější je umět si vybrat správnou pojišťovnu, vhodný typ pojištění auta, ale též způsob jejího uzavření. Tohle vše se může projevit zcela zásadně na částce, kterou za pojištění vozidla budeme platit.

Cena povinného ručení dnes zohledňuje celou řadu parametrů

Dávno neplatí, že stejné auto pojistíte u konkrétní pojišťovny stejně a rozdíly jsou pouze v cenách jednotlivých pojišťoven. Na výslednou částku má vliv mnohem více faktorů. V první řadě stav vozidla a jeho typ. Posuzuje se též věk majitele vozidla a místo jeho bydliště. Samozřejmostí pak je, že cenu ovlivňuje celková podoba zvoleného pojišťovacího balíčku, tedy například typ asistenčních služeb či zvolené limity. Jak se vyznat v tom, jaké povinné ručení je pro nás nejvýhodnější?

Pojištění vozidel bychom si měli vybírat pomocí vhodné kalkulačky

Kdo chce skutečně uzavřít pojištění co co nejvýhodněji, ideální je pro něj přehledná online kalkulačka povinného ručení. Právě ona umožňuje rychlé porovnání mnoha pojišťoven i jejich konkrétních produktů. Kalkulačka není jen skvělou metodou, jak najít nejvhodnější a současně nejvýhodnější pojištění, ale současně umožňuje během pěti minut srovnat pojištění, vše online přímo přes internet.

TIP: Povinné ručení kalkulačka

Top-Pojištění.cz nabízí kalkulačku povinného ručení a rovněž zprostředkování uzavření pojištění. Společnost již uzavřela pojištění pro více než 170 000 řidičů a ušetřila peníze více než 85 % z nich. Top-Pojištění.cz vám po zadání základních parametrů nabídne přehledné porovnání povinného ručení. Současně spolupracuje s 8 prověřenými pojišťovnami, se kterými můžete rovnou své povinné pojištění online uzavřít. Je to velice jednoduché a rychlé.

Vystačíme si s povinný ručením?

Uzavření povinného ručení je zákonnou povinností. Je však určeno pouze pro krytí škod, které způsobíme jiným. Hradí se z něj tedy škody na cizím vozidle, trvalé následky cestujících, ekologické havárie a škody způsobené na cizím majetku (na svodidlech, domě apod.). Povinné ručení však nekryje škody na vlastním vozidle, ani odcizení vozidla. K tomu je nutné uzavřít ještě havarijní pojištění. Toto pojištění je nepovinné. Pokud ale máte auto na leasing, budete jej muset platit. U nového automobilu se navíc havarijní pojistka vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient