26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Recenze: Audi Q7 – koráb silnic, který nepřehlédnete

V dnešním článku si řekneme klady a zápory vozu Audi Q7. Testovali jsme ho několik dní, takže jsme si tohoto korábu silnic skutečně užili. A můžeme vám prozradit, že o byla jízda. Kdo je zvyklý na střízlivější německý design a vyhledává solidní velké auto s dobrými jízdními vlastnostmi v kombinaci s výkonem, ale nepaří mezi závodníky, je pro něj toto olbřímí SUV skvělá volba. Není nejlevnější, ale pojezdit si v něm můžete třeba i díky půjčovnám, které ho ve svém repertoáru mívají, každý.

Mezi klady bych určitě uvedla motor s dlouhou životností. I přes to, že tento kolos váží něco málo přes dvě tuny, při rozjezdu se v autě cítíte jako v malém osobním automobilu. Dynamika motoru funguje skvěle a při rozjezdu není žádný zádrhel. Vozidlo je velmi pohodlné. Na tom si Němci dali opravdu záležet.

Pohodlí této Audi zajišťuje výborný vzduchový podvozek, který si dle libosti nastavíte do několika režimů. Režim dynamic se běžně používá při rychlejších jízdách po dálnicích. Režim automatic se řídí podle rychlosti vaší jízdy či terénu. Režim komfort se používá pro běžné ježdění. Je to taková zlatá střední cesta. Režim offroad je výborný pro jízdu v menším terénu, kupříkladu polní cesta. Lift je poslední režim a používá se pro jízdu ve velkém terénu. Šestistupňová převodovka zajišťuje klidný chod při jízdě. Vůz, i přes jeho tíhu, jezdí úsporně.

Parametry testovaného vozu

  • Rok výroby 2018
  • Výkon 200 kW
  • Deklarovaná spotřeba: 7l/100 km
  • Palivo: Diesel
  • Výbava: S-line, výkon 200 kW, GPS navigace, el. okna, rádio, USB, AUX, dvouzonová automatická klimatizace, 10 airbagu, parkovací senzory, 4×4, panorama, Tempomat, Automatická převodovka + tiptronic
  • Vůz zapůjčila Autopůjčovna Praha OneTwoGo.

Teď si povíme něco o interiéru.

Komfortní výbava vozu zahrnuje vestavěná GPS navigace, multifunkční volant a samozřejmě klimatizaci. Vůz má vyhřívaná sedadla, která potěší především při zimních jízdách. Kožené sedačky zajišťují pohodlí a skvělou údržbu. Vestavěné autorádio zahrnuje i CD měnič, do kterého lze vložit až 6 CD zároveň.

Zavazadlový prostor disponuje 760 litry místa na vaše nákupy. Noční viditelnost je špičková, díky xenonovým světlometům. Audi Q7 vlastní i senzor deště, který využije každý řidič při deštivém počasí. U tohoto vozu také nechybí parkovací senzory. Vnější zpětné zrcátka jsou elektrická a vyhřívaná.

Jako každý vůz, i Audi Q7 má své špatné stránky. Za mne bych mezi zápory uvedla velký rozměr auta. Pravdou je, že parkování chce trochu cviku, na druhou stranu auto vzbuzuje úctu už od pohledu.

Při jízdě ve městě si člověk musí dávat pozor. Díky značce Audi je běžný servis o něco dražší než u ostatních vozů. Jiné zápory jsem u této Audi neshledala.

Když jsem tento vůz projížděla, byla jsem nadmíru spokojená. Myslím, že každý, kdo touží po pohodlném autě, by si měl v Audi Q7 zajezdit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient