25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Proč nedávat horší pneu na přední nápravu

Mnoho lidí si chce splnit sen například novým nebo jiným automobilem. Pokud uvažujete například kde takové auto koupit, je mnoho způsobů a možností. Třeba dáte na radu svých známých, budete sledovat inzeráty nebo navštívíte autobazar. Pokud máte automobil, v zimním období jistě přezouváte pneumatiky.

Pokud se rozhodnete pro kompromis

Nejlepší je však pokud používáte a dáváte na auto stejně kvalitní, a s rovnoměrným opotřebovaným pláštěm, pneumatiky. Není příliš vhodné dávat třeba dozadu jiné pneumatiky. Pokud se však rozhodnete pro kompromis, tak nejlepší je dát pláště, které jsou lepší, na přední nápravu.

Nevýhody

Pokud nemáte všechna kola stejně kvalitní, ať se jedná o letní nebo zimní pneumatiky, může se stát, že jsou pneumatiky kvalitně nevyvážené než ostatní kola a způsobí na voze nevyvážené jízdní vlastnosti. Z toho důvodu to není vhodné.

Proč horší pneumatiky nechat v zadu

V mnoha případech u dopravních nehod často rozhoduje brzdná dráha. Protože tomu tak je, v tomto případě je vhodné nechat ty lepší pneumatiky vepředu. Pneumatiky ve předu způsobují to, že předek je pevnější, když se brzdí a pomáhají při zatáčení a také rozbředlým sněhem lépe a snáze proklouzávají. Také se stabilizační systém opírá o kola ve předu při případném smyku. Pokud napadne první sníh, projeďte vaše auto, ať už máte škodu nebo volkswagen golf, a zjistěte, jak se auto chová na silnici. Také si zkuste zabrzdit a pozorovat jak se kola chovají v této situaci, samozřejmě tak, že nikoho neohrozíte.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient