26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Recenze Porsche Panamera S Hybrid

Porsche Panamera S Hybrid se může pochlubit unikátním šestiválcem, jenž spotřebuje necelých sedm litrů na sto kilometrů. Kromě fantastického motoru má elektromotor. Obě tyto technologické vymoženosti mohou pracovat samostatně, tak i pospolu.

Šetrný elektromotor je zkrátka napájen několika akumulátory typu NiMh, jenž jsou dobíjeny i v rámci regenerativních brzdících manévrů. V tomto exkluzivním autě naleznete osmistupňovou převodovku Tiptronic S. Samozřejmostí jsou i další dokonalé maličkosti, jako je úžasné vzduchové pérování s adaptivním tlumením PASM.

Tento vůz dokáže zrychlit z nuly na sto kilometrů v hodině za pouhých šest sekund. Přitom maximální jeho rychlost činí dvě stě sedmdesát kilometrů v hodině. S běžnými pneumatikami spotřebuje přes sedm litrů na sto kilometrů a na elektrický pohon ujede cca dva kilometry při průměrné rychlosti osmdesáti pěti kilometrů v hodině.

Tento pětidvéřový model vyniká vskutku přitažlivým vzhledem, pozoruhodným výkonem a ekologičností.  Zajímavý je i jeho interiér.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient