26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Recenze: Sportovní vůz BMW M4

BMW M4 je synonymem pro výkon a eleganci ve světě sportovních vozů. V tomto článku se podíváme na nejnovější model této značky a zhodnotíme jeho výhody a nevýhody.

BMW M4 je vybavený výkonným šestiválcovým motorem s přímým vstřikováním paliva a dvojitým turbodmychadlem. Jeho výkon dosahuje úctyhodných 444 koní a maximální točivý moment se pohybuje kolem 550 Nm. Díky těmto specifikacím je M4 schopné zrychlení z 0 na 100 km/h za přibližně 4 sekundy. Co se týče designu, M4 nezklame. Agresivní přední maska, široké blatníky a aerodynamické prvky okolo vozu mu dodávají sportovní vzhled a sílu.

Jízdní vlastnosti M4 jsou vynikající díky těžišti umístěnému nízko a optimálnímu rozložení hmotnosti. Vůz přesně reaguje na řidičovy příkazy a jeho manipulace je neuvěřitelně intuitivní. Nicméně, toto sportovní nastavení může být pro některé lidi příliš tvrdé, což omezí jeho použití všedními řidiči na běžných silnicích.

Pokud jde o nevýhody, jedná se především o malý zavazadlový prostor, který je v dnešní době možná omezený. Dále je zde i vysoká spotřeba paliva, která je neodmyslitelnou součástí výkonu tohoto sportovního automobilu. Další nevýhodou může být i vysoká pořizovací cena, která je jistě příliš vysoká pro většinu lidí.

Pro koho je tedy BMW M4 vhodné? Jednoznačně pro ty, kteří mají rádi rychlou jízdu a sportovní vozy. M4 je perfektním společníkem na okruhy a závodní tratě, kde jeho výkon plně rozvinete. Zároveň je ideálním vozem pro milovníky designu a luxusu, kteří chtějí vlastnit jeden z nejvíce prestižních sportovních vozů na trhu.

Jaké jsou nejbližší konkurenty BMW M4? Mezi nejvýznamnější patří Audi RS5, Mercedes-AMG C63 a Porsche 911. Všechny tyto vozy nabízí podobný výkon a sportovní charakteristiku, takže volba záleží především na osobních preferencích a případně značkové loajalitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient