26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Recenze Toyota Corolla: Legendární, spolehlivý a prostorný vůz s několika omezeními

Toyota Corolla – tento název zní každému automobilovému nadšenci povědomě. Toyota vyrábí tyto vozy již od roku 1966, a tak se jedná o jednoho z nejdéle vyráběných a nejúspěšnějších automobilů na světě. Na trhu se prodává již jedenáctá generace a v roce 2022 se Corolla těší velké oblibě. Je to řidičsky precizní, spolehlivý a prostorný vůz s několika omezeními.

Design tohoto automobilu je moderní a přitom elegantní. Není to ale žádný divočák, spíše se řadí mezi konzervativnější vozy. Corolla nabízí dostatek místa jak pro řidiče, tak i pro pasažéry v zadních sedadlech. V zavazadelníku je dostatek prostoru pro rodinné výlety. Interiér vozu je vkusně a prakticky řešený, s kvalitními materiály a dobře fungujícím infotainmentem.

Klíčovou výhodou Toyota Corolly je spolehlivost. Tato značka se pyšní vysokou životností a minimálními poruchami. S plněnou dvoulitrovou benzínovou jednotkou o výkonu 125 koní si ve městě a na okreskách Toyota Corolla dokáže na benzín dojet i nadprůměrně ekonomicky. Naopak to není ideální volbou pro milovníky adrenalinu a rychlosti.

Jedním z nejvýraznějších omezení Toyota Corolly je absence sportovní verze. Pokud hledáte zábavu za volantem a ostrou jízdu, Corolla vám jí nedopřeje. Dalším mínusem je slabší pružení a tuhé sedadlo, které může po delších cestách způsobovat nepohodlí. Další nevýhodou je také vyšší cena v porovnání s konkurenčními modely.

Toyota Corolla je ideální pro ty, kteří ocení spolehlivost, komfort a prostornost. Je vhodná zejména pro rodiny nebo pro jedince, kteří často cestují na dlouhé vzdálenosti. Tento vůz je také dobrým výběrem pro ty, kteří mají rádi klidnou a plynulou jízdu. Pokud vám nevadí absenci sportovních vlastností a nechcete být záležitostmi s autem příliš obtěžováni, Toyota Corolla je rozhodně volbou pro vás.

Značka a model Cena Sportovní verze Prostor Spotřeba
Toyota Corolla od 500 000 Kč Ne Průměrný 5-7 l/100 km
Škoda Octavia od 420 000 Kč Ano Velký 4-6 l/100 km
Volkswagen Golf od 380 000 Kč Ano Průměrný 4-6 l/100 km

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient