26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Vyzkoušeli jsme: Ford Mustang GT – vůz plný síly a stylu

Recenzovaným vozem pro dnešní článek je Ford Mustang GT, který je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších sportovních aut na světě. Síla tohoto vozidla se skrývá v jeho masivním osmiválcovém motoru s objemem 5,0 litru, který dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 4,3 sekundy. Navíc se jedná o jeden z posledních genuine muscle carů s atmosférickým motorem, což z něj činí pořádného sršeňa na silnici.

Vzhledem k výkonu navozuje Ford Mustang GT respekt už jen svou vnější podobou. Jeho krásné a agresivní linie čar dodávají autu jedinečný design, který se zaručeně neztratí na silnici ani na jakémkoliv autosalonu. Kromě toho nabízí Mustang GT také pohodlné a prostorné interiér, přestože je v základu sportovním coupé.

Jak už bylo zmíněno, hlavní výhodou tohoto vozu je bezesporu jeho výkon. Jeho osmiválcový motor disponuje 450 koni, které nechtejí ničím. Pokud tedy máte chuť si užít neskutečných emocí za volantem a rychlost je pro vás prioritou, pak je tento automobil jasnou volbou. Bezpečnostní prvky a moderní technologie samozřejmě nechybí, takže se nemusíte bát, že byste si užitky z jízdy nemohli plně vychutnat.

Na straně druhé, musíme se také zmínit o nevýhodách tohoto vozu. Hlavním problémem je jeho spotřeba paliva, která je oproti konkurenci poněkud nadprůměrná. To je dáno především velkým objemem motoru a jeho výkonem. Další nevýhodou může být i vyšší cena, která je spojena s touto ikonou. Pokud hledáte levnější a hospodárnější alternativu, pak byste se mohli podívat po jiném vozidle.

Doporučujeme Ford Mustang GT všem nadšencům rychlých vozů s touhou po maximálním výkonu. Je to auto pro ty, kteří chtějí být v centru pozornosti a okouzlit svým stylem. Pokud si také potrpíte na kvalitu zpracování a moderní technologie, pak budete s tímto vozem více než spokojeni.

Značka a model Výkon Spotřeba Cena (v základu)
Ford Mustang GT 450 koní 12,5 l/100 km 1 400 000 Kč
Chevrolet Camaro SS 455 koní 12,9 l/100 km 1 380 000 Kč
Dodge Challenger R/T 375 koní 14,7 l/100 km 1 450 000 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient