26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Škoda Fabia – jeden z nejoblíbenějších českých vozů

První automobil Škoda Fabia byl představen již roku 1999 a měl nahradit kdysi hojně využívaný vůz Škoda Felicia. Škoda Fabia se stala plnohodnotným nástupcem a za tu dobu, co se pohybuje na trhu patří v České republice mezi nejoblíbenější vozy. Fabia je dokonce nejprodávanějším ojetým automobilem u nás i na Slovensku a dnes můžeme vidět toto auto v mnoha českých domácnostech. Je populární zejména pro svou pořizovací cenu, atraktivní design a spolehlivost.

Verze a výbava Škoda Fabia

Automobil Škoda Fabia první generace bylo možné pořídit ve čtyřech verzích. Těmi jsou Hatchback, Sedan, Combi a Praktik jako užitkový vůz. Tyto vozy pak disponují různými výbavami. Jedná se o výbavu Junior, Fabia, Classic, Comfort/Ambiente, Flash, Elegance, RS a Praktik. Mezi ty nejoblíbenější pak patří verze Škoda Fabia Classic, Škoda Fabia Comfort/Ambiente a nebo Škoda Fabia Elegance. Karosářské varianty Škoda Fabia druhé generace zahrnuje verzi hatchback a combi.

Jak šel čas…

Jak už bylo řečeno, první vozy Škoda Fabia bylo možné zakoupit koncem roku 1999 ve verzi pětidvéřového hatchbacku. O rok později byla představena Fabia Combi, která poskytovala komfort a spolehlivost. Tato Škoda Fabia se tak stala populární zejména u rodin s dětmi, jelikož nabízela dostatek místa, jak uvnitř vozu, tak v zavazadlovém prostoru. Opět po roce automobilka rozšířila Fabii o další verzi sedan. První generace prošla faceliftem v roce 2004. O tři roky později pak byla ukončena výroba hatchbacku první generace a byla představena Škoda Fabia druhé generace. Ještě nějakou dobu pak probíhala souběžně výroba dalších verzí. Poslední novinku nabízí Škoda Fabia Greenline, kterou automobilka Škoda uvedla v roce 2012 a jedná se o automobil, který se zaměřuje na úsporu pohonných hmot a je šetrnější vůči životnímu prostředí.

Na Škoda Fabia jsou jiné pneumatiky než na automobil Škoda Octavia. To si spousta lidí neustále plete, a tak se stane, že na svou Fabii dají větší kola, než mají. Automobil můžete koupit v AAA Auto.  Určitě vás nabídka nadchne.

Silné stránky automobilu Škoda Fabia

Mezi silné stránky tohoto vozu patří bezpochyby spolehlivost, komfort, přijatelná pořizovací cena, atraktivní design, jak po exteriérové, tak interiérové stránce, tuhá a bezpečná karosérie, dostatečný prostor uvnitř vozu s rozměrnými sedačkami, vynikající jízdní vlastnosti, přesné řazení a další. Nesmíte opomenout na kvalitu a tradici, jakou pro český národ rozhodně značka Škoda je.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient