19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR: Nejextrémnější auta současnosti

Tag H1: “Deset nejextrémnějších aut na světě!”

Sekce 1: “Supersportovní bestie”
Automobilový svět ovládají supersportovní vozy, které kombinují masivní výkon s lehkou stavbou a perfektním tvarem. Klasiky tohoto žánru jsou Ferrari, Lamborghini a Bugatti, ale existují i další značky, které produkují neuvěřitelně rychlé a výkonné vozy. Například Koenigsegg Jesko s turbodmychadlem či McLaren P1 s hybridním pohonem.

Sekce 2: “Divoký off-road”
Pokud jste vyznavačem adrenalinových jízd ve velkém stylu, pak off-roadové vozy jsou stvořeny přímo pro vás. Zde se můžete vydat na divokou poušť, brodit se řekami anebo zdolávat horské průsmyky. Mezi opravdu extrémně off-roadové vozy patří Land Rover Defender, Mercedes-Benz G-wagen či Jeep Wrangler.

Sekce 3: “Rallyové bestie”
Pro mnoho fanoušků motoristického sportu jsou rallye závody stvrzením jejich vášně pro rychlost a adrenalinové okamžiky. Automobily, které se účastní těchto soutěží, musí splňovat přísná pravidla a být připraveny na extrémní podmínky. V této kategorii excelují vozy jako Subaru Impreza, Volkswagen Polo R WRC nebo Ford Fiesta RS.

Sekce 4: “Elektrické divy”
V posledních letech se automobilový průmysl vydal směrem elektromobilita a objevily se tak extrémně výkonné a rychlé elektromobily. Tesly Model S Plaid, Porsche Taycan Turbo S nebo Rimac Nevera jsou jen některé z modelů, které umí rozproudil krev i těm největším nadšencům pro spalovací motory.

Sekce 5: “Hyperauta nad rámec reality”
Ať už se jedná o více než tisíc koní pod kapotou, nebo o aerodynamický design, který snižuje odpor vzduchu na minimum, hyperauta jsou vrcholem automobilového světa. Mezi ty nejextrémnější patří vozy jako Bugatti Chiron Super Sport, SSC Tuatara nebo Hennessey Venom F5. Tyto “nerealistické” vozy se ale i přes svou extrémnost dočkávají velkého zájmu zákazníků.

Sekce 6: “Supercars pro každý den”
Ačkoli se nejextrémnější auta zdají neúsporná a nepraktická, existuje také kategorie aut, která kombinují výkon a luxus s každodenní praktičností. Mezi takové vozy patří například Aston Martin DBS Superleggera, Audi R8 nebo Porsche 911 GT3. Tyto auta vám dokáží být věrnými společníky jak na okruhu, tak i v každodenním provozu.

Sekce 7: “Nekonečná touha po rychlosti”
Někteří výrobci se nespokojili se “standardními” rychlostmi a rozhodli se vytvořit extrémní vozy, které lákají především ty nejodvážnější. Patří sem například vozy Hennessey Venom GT, Koenigsegg Agera RS či Bugatti Veyron Super Sport. Tyto stroje si vydobyly pozici na seznamu nejrychlejších automobilů na světě.

H6: “Adrenalin”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient