25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Letní pneumatiky 2013: Které jsou nejlepší?

Srovnávacím testem prošlo 16 sad letních pneumatik, mezi nimiž se absolutním vítězem staly pneumatiky Dunlop Sport Blu-Response. Testy se zaměřily na pneumatiky o velikosti 1195/65 15, které jsou vhodné pro majitele vozidel Škoda Octavia a podobných velikostí. Ministerstvo dopravy apeluje, abyste na testy pneumatik ohlíželi při výběru, protože se tak můžete vyhnout nejhorším pneumatikám na trhu. V dnešním článku se podíváme, jak test letních pneumatik dopadl.

Od zimy 2012 musí mít všechny pneumatiky štítky, které uvádí informace o vlivu na spotřebu, hlučnosti a také o tom, jak pneumatiky reagují na mokré vozovce. Tyto informace jsou ale při výběru nových pneumatik nedostatečné, a tak byste se měli podívat na testy, které přinesla už v únoru stuttgartská organizace GTÜ, která má v Německu rozsáhlou síť stanic technické kontroly.

Tento test společnost prováděla spolu s autoklubem ACED a porovnávala se kvalita 16 sad letních kol. Na prvním místě se objevily pneumatiky Dunlop Sport Blu-Response. Tyto pneumatiky se mohou pyšnit nejkratší brzdnou dráhou na mokré silnici. Například pneumatiky Nexen potřebovaly při brzdění z rychlosti 100 km/h brzdnou dráhu o osm metrů delší.

Na druhém místě v hodnocení se objevily pneumatiky Vredestein Sportrac 5, které měly horší hodnocení v brzdění na mokru a u valivého odporu, který má vliv na spotřebu pohonných hmot. Na třetím místě se pak objevily letní pneumatiky Continental Premium Contact 5 společně s pneumatikami Goodyear Efficient-Grip Performance.

5 nejlepších pneumatik na trhu

Jestliže si chcete koupit pneumatiky, které mají na auto esa v rukávu, pak budete muset investovat sice vyšší částku, ale můžete si být jisti dlouhou životností pneumatik.

  1. Dunlop Sport Blu-Response – cena 5 200 Kč
  2. Vredestein Sportrac 5 – cena 5 000 Kč
  3. Continental Premium Contact 5 – cena 5 200 Kč
  4. Goodyear Efficient Grip Performance – cena 5 100 Kč
  5. Bridgestone Turanza T001 – cena 5 100 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient