26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Videotest BMW X6 active hybrid

BMW X6 active hybrid je považován za dokonalý automobil, se kterým nemáte problém jet nějakou dobu na elektrickou energii. Tudíž při jeho provozu se nevytváří žádné škodlivé emise. Což určitě v dnešní době ocení nejeden řidič.

Active Hybrid X6 značky BMW disponuje dvěma skvělými elektromotory, pod kapotou tohoto výtečného vozu nechybí ani osmiválec o objemu 4,4 litru s přeplňovanými dvěma turbodmychadly. Právě tento osmiválec vyniká znamenitým výkonem, jenž činí 407 koní. Navíc jeho točivý moment se pohybuje okolo 600 Nm.

První elektromotor je využíván výhradně  k pohonu auta, zatímco druhý zabezpečuje start vozu a dobíjení  baterií.

Na řízení tohoto BMW automobilu si musíte zvyknout. Při zapnutí tlačítka nenaskočí ihned motor, ale spouští se nejprve elektronické systémy. Motor naskočí zhruba po třiceti kilometrech jízdy, ve výjimečných případech při prudkém zrychlování. Pojedete-li klidnou nerušenu jízdu, tak se vám spalovací motor podaří vypnout kupříkladu i v šedesáti kilometrech za hodinu. Na akumulátor ujedete zhruba 2,5 kilometru, ale to jenom při nejnižší rychlosti. Automobil brzdí zprvu za pomocí elektromotoru, pakliže musíte prudčeji zabrzdit, nastoupí klasické brzdy.

BMW X6 active hybrid dokáže zrychlit a to z 0 na 100 Km/h za pouhých 5,9 sekundy. Jeho maximální rychlost se pohybuje okolo 250 Km/h. Jedete-li osmdesátkou, spotřeba vozu činí 9,9 litru na sto kilometrů. Při běžném provozu se spotřeba zvýší až na 12 litrů, v některých případech se může vyšplhat až ke dvaceti litrům.

Jedná se o enormně těžké auto se silnějším motorem, které ovšem není přizpůsobeno na evropské silnice.

Jak si v testu povede BMW X6 active hybrid? To zjišťovala redakce www.auto-mag.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient