18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejdražších a nejextravagantnějších aut na světě

Svět rychlosti a luxusu

Když spojíte nejlepší inženýry, designéry a týmy testující auta, dostanete něco opravdu úžasného. Dnes si představíme deset nejdražších a nejextravagantnějších aut na světě, která jsou snem každého automobilového nadšence. Připravte se na vzrušující jízdu plnou elegance, rychlosti a luxusu!

1. Bugatti La Voiture Noire

Začneme rovnou s autem zlatem ověnčeným – Bugatti La Voiture Noire. S cenou přesahující 11 milionů dolarů je to naprostý pán mezi automobily. Toto luxusní auto bylo vyrobeno ve výhradní edici jeden kus a jeho design vyráží dech. S rychlostí přesahující 420 km/h se jedná o opravdového šampióna na silnici.

2. Rolls-Royce Sweptail

Za světovým rekordmanem nyní přichází Rolls-Royce Sweptail. S cenou tak kolem 13 milionů dolarů je to nejdražší nové auto na světě. Jeho exkluzivita je skutečně závratná – tento model byl vyroben speciálně na přání jednoho nadšeného zákazníka. Jeho design je inspirovaný starými jachty a stavět se na něm pracovalo celé čtyři roky.

3. Koenigsegg CCXR Trevita

Představte si diamant na čtyřech kolech. Ano, takové je Koenigsegg CCXR Trevita. Tím nejvzácnějším a nejexkluzivnějším na tomto voze je karbonový povrch s diamantovým nátěrem, který ho opravdu dostává na vrchol. Vůz zrychlí na 100 km/h během 2,9 sekundy a jeho cena se pohybuje kolem 5 milionů dolarů.

4. Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini je synonymem rychlosti a extravagance. A Když spojíte toto italské auto s otevřenou střechou, dostanete neuvěřitelnou sílu na čtyřech kolech. S cenou blížící se 4,5 milionu dolarů je Lamborghini Veneno Roadster opravdu přepychovým vozem. Pouhých devět kusů bylo vyrobeno a všech devět našlo svého majitele téměř okamžitě.

5. Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie je jedním z novějších přírůstků do světa nejdražších aut. Tento supersportovní vůz je vybavený 6,5litrovým atmosférickým motorem V12, který dodává výkon až 1160 koní. Cena tohoto vozu se pohybuje přes 3 miliony dolarů a jeho futuristický design je příslibem jízdy na vrcholu technologického pokroku.

6. Bugatti Veyron

Bugatti Veyron je opravdu legendou mezi supersportovními vozy. S cenou překračující 2 miliony dolarů není příliš dostupným automobilem pro většinu lidí. S rychlostí přes 400 km/h a výkonem 1001 koní je tento vůz výsledkem kreativity a nekompromisnosti v technologickém světě.

7. Ferrari LaFerrari Aperta

Seznam nejdražších aut by nebyl kompletní bez ikonického italského auta. Ferrari LaFerrari Aperta je otevřenou verzí skutečného snu každého nadšence do aut. S cenou kolem 2,2 milionů dolarů je to velmi vzácný kousek, jelikož bylo vyrobeno pouze 209 kusů.

8. Pagani Huayra BC

Pagani Huayra BC se řadí mezi vozy, který vzbuzují závist na každém kroku. S cenou kolem 2,6 milionů dolarů je tento supersportovní vůz přímo stvořen pro ty, kteří milují adrenalin a rychlost. Sériová výroba byla omezena na pouhých 20 kusů, což přidává na jeho exkluzivitě.

9. McLaren P1 LM

McLaren P1 LM je ukázkou toho, co se stane, když se spojí silné know-how závodního sportu s výjimečným designem. S cenou blížící se 3,7 milionu dolarů je to jeden z nejdražších a nejextravagantnějších automobilů, které na světě můžete najít.

10. Porsche 918 Spyder

Na závěr seznamu nejdražších a nejextravagantnějších aut se objevuje Porsche 918 Spyder. S cenou kolem 1,7 milionu dolarů je to opravdu hodně rychlý automobil, který se zaměřuje na vysokou energetickou efektivitu. Jeho design a výkon ho zařazuje mezi závodní vozy, které lze používat i na běžné silnici.

Inspirující fotografie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient