19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOP 10 nejextravagantnějších aut současnosti, která byste si raději neměli kupovat!

1. Fenyr SuperSport – příliš horký na ruce?

Jedna z nejextravagantnějších aut současnosti je bezpochyby Fenyr SuperSport. S výkonem 799 koní a cenou kolem 2,7 milionu dolarů byste čekali mnohem víc než jen unikátní design. Bohužel, při každodenním používání zjistíte, že volant se po jízdě zahřeje natolik, že se na něm nedá udržet ani krátkou dobu.

2. Lamborghini Veneno – hřeb nesnesitelnosti?

Dalším autem, které byste si raději neměli kupovat, je Lamborghini Veneno. S cenou okolo 4,5 milionu dolarů byste očekávali dokonalost na každém kroku. Avšak, tento vůz je tak nesnesitelný, že se okolním lidem může točit hlava a vy se budete cítit jako spasitel světa. A to ještě nemluvíme o nepohodlných sedadlech, které vám určitě neulehčí život.

3. Bugatti Veyron – brzdy na doplňování?

Bugatti Veyron, legendární automobil s cenou přesahující 1,5 milionu dolarů, by měl být králem silnic. Bohužel, realita je trochu jiná. Brzdy na Veyronu jsou tak slabé, že budete muset brzdit několikrát dřív než ostatní vozy na silnici. Představte si ten pohled ostatních řidičů, když se budete snažit zastavit na červenou.

4. Rolls-Royce Phantom – král absurdity?

Rolls-Royce Phantom, jeden z nejluxusnějších automobilů na světě. Ale opravdu potřebujete zvláštní ovladač, abyste mohli zavřít dveře za sebou? To nejspíš ne. Phantom je tak extrémní v uspokojování každého vašeho přání, že se často stane, že se před tím, než odjedete, zabijete několik minut jen tím, že zavřete dveře.

5. Aston Martin Lagonda Taraf – Až příliš exkluzivní?

Aston Martin Lagonda Taraf, exkluzivní automobil pouze pro vybrané zákazníky. Ale jaký je smysl mít tak exkluzivní auto, když neustále narazíte na toho samého majitele? Je to jako chodit na multimilionovou večeři, kde všichni dostanou stejné jídlo. Takže pokud vám záleží na unikátnosti, asi raději hledejte jinde.

6. Koenigsegg Jesko – hluková invaze?

Koenigsegg Jesko, nejnovější supersportovní vůz švédské automobilky. Jeho výkon je neuvěřitelný, ale připravte se na neustálý hluk. Jeho výfuk je tak hlasitý, že budete muset umět zapomenout na řeč a telefonáty, pokud se v něm rozhodnete jet. Dobrou zprávou je však to, že všichni kolem budou vědět, že jste na cestě.

7. Mercedes-Benz G500 4×4² – obílené cesty?

Mercedes-Benz G500 4×4² je obrovský kolos, který jede kamkoli. Ale co dělat, když už nemáte kam jet? S jeho extrémními rozměry a výškou byste čekali, že zvládne i nejnáročnější terény. Ale mějte na paměti, že pokud zvolíte tento vůz jako každodenní přibližovadlo do brzdících kolon, budete se setkávat s neslýchaným množstvím nenávistných pohledů od ostatních řidičů.

8. Tesla Cybertruck – není zlato všechno?

Tesla Cybertruck je určitě inovativní s futuristickým designem, ale co když vyřadíte z rovnice všechny technologické pokroky? Výsledek je zklamáním. Ano, jeho odolnost proti střelné palbě a nehoráznému “exoskeletu” jsou zajímavé, ale stále je to jen nákladní vůz vypálený laserovým mečem. Nejste přece Jedi.

9. Porsche 911 GT2 RS – napospas povětrnostním podmínkám?

Porsche 911 GT2 RS je jedním z nejrychlejších aut na trhu, ale musíte se na něj neustále dívat, jakmile vyjde i obláček na obloze. Proč? Protože tento vůz je tak náchylný na počasí, že ho nemůžete jet ani ve sporych kapek deště. Je to jako mít chechtal na svých nejdražších džínách.

10. Ford Puma ST – zklamání?

Ford Puma ST se tváří jako sportovní vůz, ale připravte se na zklamání. Jeho vzhled je klamný a navzdory slibům firmy Ford váš adrenalin se pravděpodobně nerozproudí tak, jak jste očekávali. Místo toho se budete muset spokojit s průměrným výkonem a standardními funkcemi, které byste mohli mít i v levnějším provedení.

Mechanik u Rolls-Royce Phantom

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient