26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejextrémnějších a nejdrážších supersportů všech dob

Sekce 1: Odlehčení motoru čistým vzduchem

Již od pradávna lidé snili o rychlosti a adrenalinu, který těmto strojům pulzuje v srdci. Dnes se na trhu objevuje mnoho automobilů, které nabízejí neuvěřitelné technologie a výkony, přičemž jejich cena rozhodně není pro každého dostupná. V našem exkluzivním článku si představíme deset nejextrémnějších a nejdrážších supersportů všech dob.

Sekce 2: Světový kraluje Bugatti Veyron

Na prvním místě našeho žebříčku najdete ikonický Bugatti Veyron. S překonáváním hranic technického provedení a rychlosti se tento supersport stal skutečným králem silnic. S cenou přesahující 10 milionů dolarů přichází také s extrémním výkonem a dosahem rychlosti až 400 km/h.

Sekce 3: Francouzské mistrovské dílo – Bugatti Chiron

Nenechme se zmást, ačkoli Veyron vládne silnicím, jeho nástupce Bugatti Chiron mu patří na záda. Francouzská automobilka posunula hranice ještě dál – s cenou přesahující 12 milionů dolarů a výkonem 1500 koní se Chiron stává stále větším snem všech milovníků automobilů.

Sekce 4: Ferrari LaFerrari – ohnivá vášeň z Maranella

Italská automobilka Ferrari je synonymem pro luxus, eleganci a výkon. LaFerrari jako jeden ze stájových projektilů se řadí mezi nejlepší, co kdy vyjelo z bran továrny v Maranellu. S cenou přesahující 3 miliony dolarů je kombinací elegance a špičkového výkonu.

Sekce 5: Zázrak z Německa – Porsche 918 Spyder

Největším konkurentem Ferrari je německý výrobce sportovních aut Porsche. 918 Spyder je jejich největším zázrakem, který nabídne nejen ohromující rychlost a výkon, ale také šetrnost vůči životnímu prostředí – áno, i supersport může být „zelený“. S cenou přesahující 1,5 milionu dolarů patří mezi nejdražší supersporty světa.

Sekce 6: Třpytivé diamanty z Británie – McLaren P1

McLaren je nabitý inovacemi, a to platí zejména pro jeho model P1. Odolnost vozu v extrémních podmínkách, aerodynamika jako ze sci-fi filmu a výkon, který těžko popsat slovy, dělají z tohoto britského stroje jeden z nejhbitějších na světě. Cena? Více než 1,2 milionu dolarů.

Sekce 7: Poháněno elektrickou energií – Rimac C_Two

Elektrické vozy jsou budoucností a Rimac C_Two to jasně dokazuje. Výkon, kterého byla dosažena hranice 1914 koní, posouvá tento model do samé špičky světových supersportů. Navíc, díky své elektromobilní technologii, nevypustí do ovzduší ani špetku emisí. Cena se pohybuje okolo 2,5 milionu dolarů.

Rychlostřík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient