26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejextrémnějších aut

Splněny přání petrolheadů: Nejextrémnější supersportovní auta jsou tady!

Ah, ta vůně spáleného benzínu ráno… na dlouhých úsecích silnice, které nás zavedou do ruchu města se honosíme všichni svými automobilovými snobismy. A letos to nebylo jiné! Vstoupili jsme totiž do roku 2021 s očekáváním – a musím říct, že nebyli jsme zklamáni. Představujeme vám 10 nejextrémnějších aut tohoto roku, která vám rozhodně vyrazí dech.

1. Bugatti Chiron Super Sport 300+

Fantom mezi auty, který zrychluje jako stíhačka. Díky svému 1600koňovému motoru a rekordní rychlosti 490 km/h je průkopníkem mezi supersportovními vozy. Cena 3,9 milionů dolarů je více než odpudivá pro většinu smrtelníků, ale bohužel jich není dostatek na trhu.

2. McLaren Senna GTR

Pokud si myslíte, že lahůdkou zasejte jen se rychlostními rekordy, tak jste na omylu. McLaren Senna GTR je překrásným zjevením a navíc ještě vítězí na závodních okruzích. Kdo by odolal kombinaci kvality a rychlosti za 1,4 milionu dolarů?

3. Lamborghini Sian FKP 37

Lamborghini vždy překonává naše očekávání, ale tentokrát šli ještě dál. Sian FKP 37, hybridní zázrak se svými 819 koni dosahuje rychlosti 350 km/h. Jen se neptejte na cenu – výhradně na pozvání pro vyvolené.

4. Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie – ozvěna jiné doby. Sesterský vztah tohoto vozu s vozy formule 1 je více než patrný, a jelikož ho vyrábí společnost Red Bull Racing, není divu, že tato bestie krotí 5,2l V12 motor s 1160 koni. Cena 3,2 milionu dolarů je tak vlastně jenom poplatek za snové vstupenky a houfnici adrenalinu.

5. Koenigsegg Gemera

Koenigsegg Gemera – toto auto nejde jen o rychlost, ale o šílené výkony a luxus. Menší počet koní neznamená méně vzrušení – čtyřdílným motorem o výkonu 1700 koní zvládne přidusit na 400 km/h. A navíc pohodlí čtyř sedadel a úplně nová převodovka, bez spojky!

6. Hennessey Venom F5

Americký výrobce automobilů Hennessey přichází s novou hrozbou. Venom F5 je stvořen pro rychlost, nasadil si totiž cíl překročit magickou hranici 500 km/h. S motorem o výkonu 1817 koní je to velmi pravděpodobné.

7. Rimac C_Two

Bude Rimac C_Two naší spásou z nudné reality elektromobilů? Možná ano. S parametry 1914 koní a brutálním zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 1,85 sekundy se rozhodně řadí mezi extrémní auta roku 2021.

8. Pagani Huayra R

Pagani Huayra R, italská esence v podobě supersportu. Vyrábí se pouze 30 kusů, všechny s válci V12 a výkonem 850 koní. Ten zvuk motoru je prostě šílený a jedinečný!

9. Ferrari SF90 Stradale

Italská ikona Ferrari nám představila hybridní SF90 Stradale. Využívá tříelektrické motory k dosažení výkonu 1000 koní a umožňuje jezdit až 135 km/h v režimu elektrického pohonu. To je evoluce ve čistém stavu.

10. Porsche 911 GT2 RS

Nemůžeme nezapomenout na Porsche, které vytvořilo vůz, který změní váš postoj ke svezení. Model 911 GT2 RS stojí na špičce série 911 a s jeho výkonem 700 koní a rychlostí 340 km/h rozhodně svádí k nekonečným výletům.

Svěží rychlost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient