22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Auto na úvěr? Vyberte ten nejlepší!

Toužíte po novém vozidle? Nemáte ho jak financovat? Přemýšlíte, zda vám vystačí hotovost, kterou máte k dispozici, nebo si raději peníze půjčit? V současné době je finanční trh rozmanitý a v nabídce najdete celou řadu úvěrů. V dnešním článku se proto podíváme, nad čím byste měli před uzavřením úvěru uvažovat.

Ještě před pár lety si mohly nepodnikající fyzické osoby zřídit auto leasing, nebo si požádat o úvěr na auto. Ale v roce 2011 přestaly leasingové společnosti nabízet leasing fyzickým osobám. Hlavním důvodem je, že s příchodem roku 2011 přišla také nový zákon o spotřebitelském úvěru, který komplikoval poskytování leasingu nepodnikajícím fyzickým osobám. Dnes si automobil na auto leasing koupí pouze podnikatelé. Ale nezoufejte, i vám jsou připraveny produkty, se kterými můžete nákup vozidla výhodně financovat.

První variantou, která se vám nabízí, je koupě vozidla za hotové. Další možností jsou účelové a neúčelové úvěry, jichž je současný trh plný. A je tedy z čeho vybírat.

Účelový a neúčelový úvěr

Jestliže si chcete půjčit pouze na automobil a neplánujete koupit alternátor, pneumatiky a další náhradní díly na auto, pak se vám nabízí účelový úvěr na auto. Charakteristickým rysem je, že dokládáte účel použití peněžních prostředků. Musíte společnosti předložit všechny faktury a smlouvy, které koupi automobilu potvrzují. Účelový úvěr však nabízí nižší úrokovou sazbu. U účelových úvěrů některé banky neposílají peníze na váš bankovní účet, ale přímo na účet prodejce. Tím si zajistí, že jste peníze použili k tomu účelu, jaký jste uvedli.

Další možností je neúčelový úvěr, u něhož není potřeba dokládat, že peníze použijete na automobil. Neúčelový úvěr použijete prakticky na cokoliv. Nevýhodou zde ale je, že je vám účtována vyšší úroková sazba.

Kolik si můžete půjčit?

Zpravidla se výše spotřebitelských úvěrů pohybuje kolem jednoho milionu korun. Navíc můžete využít výkup vozidel a získat tak nějakou finanční hotovost, o kterou si úvěr snížíte. Měli byste si ale půjčit takovou výši, kterou jste schopni splácet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient