25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Čtyři ukázkové auta, kvůli kterým bychom si neměli vzít půjčku

Sekce 1: Odměřenou radostí proti zlým pirátům ulice

Jednou z věcí, kterou musí každý automobilový nadšenec překonávat, je racionální myšlení. Někdy se však něco objeví na trhu, co dokáže i ten nejzodpovědnější rozumník posadit do sedla a dát mu raketu pod zadek. Znáte to, ta dravá potvora si říká Porsche 911 GT2 RS. S hmotností pouhých 1 470 kilogramů a výkonem 700 koní vám ty srdce klepou jako hrom. Cítit tu ani nejchytřejší Pirát tu nemůže být zdravé, ale že je to jednoznačně vzrušující, to se nedá zpochybnit.

Sekce 2: Na oko nic moc, ale ve skutečnosti…

Nechcete-li být výběrem automobilů příliš nesoudní, nedivte se, když vás někdo přesvědčí, že je nový Subaru WRX STI docela nudný. Svou trochu práskátků uvnitř ale skrývá. Jeho požadavky na pocit z řízení jsou tak vysoké, že vytváří jedinečnou symbiózu mezi řidičem a strojem. S turbočtyřválcem o objemu 2,5 litru a výkonem 310 koní, Subaru WRX STI je schopen poslat i ta nejtěžší srdce do extáze a vyjmout z řidičů základní instinkty. To, co mu chybí na vzhledu, mu navíc mnohonásobně vrátí na závodní dráze.

Sekce 3: Koupit nebo nekoupit? Odpověď se nachází ve slovech Porsche Cayenne

Mluvíme-li o topmodelu na trhu SUV automobilů, je zcela jasnou volbou Porsche Cayenne. V konfiguraci Turbo S E-Hybrid dokáže tato krása předvést ohromujících 680 koní. To je však jen první z několika bulvárních článků, které k této masce patří. Stejně jako rychlý sportovní vůz, dokáže tento obří kolos uběhnout nulu na sto za jen 2,8 sekundy. Prostě luxus a výkon na dosah ruky.

Sekce 4: Kdo práská, těch mnohdy nerozumí

A co když vám někdo řekne, že Lamborghini Aventador SVJ je lepší v každém ohledu, než minulý model? Pravděpodobně mu totiž rozumí. Nový Aventador SVJ má aerodynamický paket, který z něj dělá peklo na čtyřech kolech. Jeho 6,5litrový V12 motor posílá na zadní kola neuvěřitelných 770 koní. Zadek je vybaven „násilnickým“ spoilerem a difuzérem, které drží vysokou rychlostí na zemi. Aventador SVJ je takové auto, které se může pyšnit rychlostí a „dominační skutečností“, víc než žádné jiné.

Nebezpečí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient