19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Dražby aut se nemusíte bát, ba naopak!

Draží se nemovitosti, movitosti, motocykly i automobily. Pokud na dražby stále koukáte skrz prsty, děláte velkou chybu. V dražbě je totiž možné získat automobil za velmi dobrou cenu. A rozhodně nejde pouze o stará auta nebo vozy ve špatném stavu. V dražbě si koupíte třeba i Audi A4 či Mercedes Benz.

Důkazem toho je dražební portál Nadražby.cz, který se snaží Čechům ukázat, že dražba je bezpečnou cestou k majetku za dobrou cenu. Na portálu si vydražíte nový dům i auto.

Je nákup automobilu v dražbě opravdu bezpečný?

Ano. Nekupujete žádného zajíce v pytli, součástí dražby auta je také naplánovaná prohlídka. Často jde o hromadnou prohlídku, datum je stanovené v detailu nabídky. Jestliže zde žádné datum neobjevíte, kontaktujte pověřenou osobu, jež je uvedena u nabídky. Prohlídku je možné domluvit vždy a můžete na ni vzít kohokoliv, tedy třeba známého automechanika nebo někoho jiného, kdo autům rozumí. Nikdo se vás nesnaží ošidit, vždy 100% víte, co kupujete.

Koupíte-li automobil v dražbě, je plně ve vašem vlastnictví. Nikdo si ho nemůže nárokovat. Cena zaplacená v dražbě je konečná, už nic nedoplácíte a nesplácíte za předchozího majitele žádné dluhy. Ano, ceny jsou skutečně tak nízké.

Je složité se zúčastnit dražby automobilu?

Ne. Dražby aut probíhají buď přímo v dražební místnosti, nebo online. V prvním případě se musíte dostavit osobně, ve druhém stačí, abyste se posadili k počítači. Musíte však mít ověřený účet se všemi náležitostmi, což pár dní trvá. Nenechávejte tedy zařizování na poslední chvíli. Některé dražby také vyžadují zaplacení dražební jistiny, která je vám v případě neúspěchu v dražbě vrácena, v případě úspěchu se odečte od kupní částky. Jestli je vyžadována jistina pro konkrétní nabídku, je u ní vždy uvedeno.

Na portálu NaDražby.cz je nutné se registrovat. Základní účet je k dispozici zdarma, za přístup ke všem nabídkám je nezbytné platit členský poplatek. Ten je však ve výši stovek, zatímco nákupem auta v dražbě ušetříte kolikrát i desetitisíce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient