22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Vyspělá technika, bezpečnost i povedený design. Je tady nová Octavia

Asi neexistuje na českých silnicích vůz, který byste potkali častěji. Je to právě Škoda Octavia, která patří mezi nejoblíbenější vozy českých řidičů. Své místo si ale našla na mnoha trzích po celém světě, kde má pověst praktického a spolehlivého automobilu. Nová generace, která je v pořadí už čtvrtá, však nesází pouze na tyto atributy, ale chce zaujmout také svébytným designem. Právě ten dělá z nové Octavie opravdu dospělé a reprezentativní auto.

Octavia již vyjadřuje také emoce

Pryč jsou ty doby, kdy produkce mladoboleslavské automobilky byla založena čistě na praktických vozech. Octavia dnes už nemusí být pouze volba rozumu, ale můžete si ji pořídit zkrátka proto, že se vám prostě opravdu líbí. Nová Škoda Octavia 2020 totiž už není tím klasickým konzervativním vozem, ale nabízí design na vysoké úrovni, který není jen strohý, ale především sofistikovaný. Octavia nám zkrátka dospěla. Ostrý střih jí dodává nízko posazená maska chladiče, najdeme zde výrazné boční linky a velice elegantní záď. Není to ale pouze vzhled, ale také vyspělá technika, kde nechybí:

  • Moderní prvky bezpečnosti
  • Bohatá nabídka motorizací

Krok s dobou drží Octavia díky využití nejmodernější techniky. Je to vidět už v samotném interiéru, kde klasické ovládání nahradil rozměrný tablet a dokonce můžete vůz ovládat hlasem. Ovládáním to ale určitě nekončí, protože zde najdete vychytávky, jako je head-up displej nebo inovativní prvky bezpečnosti, jako jsou nejrůznější asistenti pro vyhýbání překážkám, ale rovněž také aktivní ochrana chodců či cyklistů. K dispozici jsou rovněž moderní motory, mezi které patří zážehové agregáty TSI 1.0, 1.5 a 2.0 litru a také vznětová pohonná jednotka, a to varianta 2.0 TDI, která zde existuje ve čtyřech výkonnostních variantách.

Jaká je cena?

Pokud si děláte na novou Octavii zálusk, pravděpodobně vás rozhodně bude zajímat cena. Zde můžeme říci, že ani v tomto ohledu si nelze u nové Octavie stěžovat. Základní výbava AMBITION startuje na částce 596 900 Kč, přičemž cena nové Škoda Octavia zahrnuje i celou řadu prvků výbavy již v základu. To je rozhodně oproti letům minulým příjemným překvapením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient