22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Který automobil je nejvíce hlasitý všech dob?

Historie hlučných automobilů

Hluk z motorů automobilů je pro mnoho lidí synonymem rychlosti a výkonu. Od prvních modelů automobilů, které dělaly hluk jako žehlička na kov, až po moderní supersporty, hluk je nedílnou součástí automobilové kultury. V tomto článku se podíváme na historii hlučných automobilů a zjistíme, který z nich je nejvíce hlasitý všech dob.

Legenda na čtyřech kolech

Jedním z automobilů, kterým se často připisuje titul nejvíce hlasitého, je legendární Ford Mustang Shelby GT500. Tento monstrózní vůz s obrovským osmiválcovým motorem dokáže rozvíjet neuvěřitelný zvuk, který rozechvívá zdárnice a znecitlivuje sluchové buňky.

Závodní speciál

Nemůžeme zapomenout ani na závodní vozy, které jsou známé svými ohlušujícími zvuky. Porsche 911 GT3 RS je jedním z příkladů automobilu, který svým hukotem a hvízdáním dokáže překonat i startovací vrtuli letadla.

Mimo závodní okruhy

Ale nejen závodní auta jsou hlasitá. Například americký klasik Dodge Charger SRT Hellcat s kompresorem V8 zanechá za sebou zvukovou stopu, která vám doslova zatřese podlahou.

Největší překvapení

Ačkoli se může zdát, že nejvíce hlasitým automobilem je některý z výše zmíněných supersportů, skutečným šampionem ve vyváženosti výkonu a hlasitosti je Bugatti Chiron. Tento luxusní hypercar s motorem W16 dokáže vytvořit zvuk, který je jako symfonie pro uši všech motoristických nadšenců.

Verdikt

Po pečlivém zvážení všech kandidátů se zdá, že titul nejvíce hlasitého automobilu všech dob patří Bugatti Chiron. Jeho ohlušující zvuk dokáže ponořit posluchače do světa rychlosti a luxusu jako žádný jiný automobil.

zvuk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient