22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nadčasová Toyota Celica 2.0GTi

Toyota Celica 2.0GTi se dnes může pochlubit skvělým navrženým designem, který někteří řidiči považují za nadčasový. A to není divu, vždyť tento vůz je koncipován s čistokrevnými sportovními prvky.

Pod kapotou se nachází atmosférický plněný řadový čtyřválec, který je opatřen znamenitým systémem ACIS. Právě tento systém umožňuje regulovat délku sacího potrubí, čímž lze dosáhnout optimální hodnoty výkonu i krouticího momentu.

Kromě velmi schopného motoru tu najdete opravdu slušný podvozek v kombinaci s unikátními pneumatikami, se kterými zažijete skvělou jízdu i v těch nejprudších zatáčkách. Ve výbavě vozu je také manuální převodovka, litá kola, apartně působící výfuk.

Interiér vozu působí elegantně, je zahalen do černo-šedého tónu. Výtečné jsou pohodlná sedadla, palubní deska s volantem. Dále zde nechybí i bezpečnostní prvky. Exteriéru vozu dominuje červeně lesklá karosérií, jež je opatřena antikorozní vrstvou. Skvělá jsou i výklopná světla.

Toyota Celica 2.0GTi dokáže vystřelit z nuly na sto kilometrů v hodině za 7,9 sekundy.  Výkon tohoto vozu činí 115 kW, maximální hodnota točivého momentu se pohybuje cca 190 Nm. S tímto vozem můžete uhánět nejvyšší rychlostí 228 kilometrů v hodině, přičemž spotřebujete přes 8 litrů paliva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient