22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

BMW Z3 2,8i Roadster

BMW Z3 2,8i Roadster je mimořádný vůz, na kterém jsou k vidění vkusně opracované tvary a unikátní linie na karosérii, vzácností ovšem není ani tlumeně extravagantní vzhled se špetkou nadpřirozené nadčasovosti.

Tento sportovní vůz od BMW Vás nadchne opticky dlouhou přídí, pod kterou se schovává šestiválcový motor o objemu 2,8 litrů. Jenž vyniká výkonem 142 kW i slušným točivým momentem 280 Nm. K dispozici má manuální pětirychlostní převodovku, pohon na zadní kola, tvrdý podvozek, široké pneumatiky a jiné dokonalé výdobytky moderní doby. Bohužel chybí zde nějaké odkládací prostranství, navíc musíte počínat s miniaturním zavazadlovým prostorem. Přehlednout se zde nedají ani nízko umístěné sedačky s nevyhovujícím bočním vedením. Na druhou stranu se vůz může pochlubit relativně přesným řízením, fantastickým motorem s přijatelnou spotřebou deseti až patnácti litry.

BMW Z3 2,8i Roadster je opatřeno palivovou nádrží o objemu 63 litrů, váží 1630 kg. Tento vůz dosáhne stovky zhruba asi za sedm sekund.

Sportovní vůz BMW Z3 2,8i Roadster jistě ocení řidiči, jejž rádi při jízdě obdivují přírodu kolem sebe. Na silnějším výkonu jim až tak nezáleží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient