19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Najhoršie automobilové dizajny histórie – Varnárieda plastového rsťu

Automobilový priemysel nám v svojich dlhých rokoch už ponúkol mnoho kultových áut so skvelým dizajnom. No na druhej strane, vyskytli sa aj neslávne kapitoly, ktoré si zapamätáme na celý život. V dnešnom článku sa vrhneme na tých najväčších dizajnových trpaslíkov, ktoré by si určite zaslúžili miesto v múzeu hrozného vkusu.

Plasty a alu-lišty – symfónia absurdity

Ak čokoľvek vyzeralo v automobilovom dizajne ako alibistická snaha vyčnieť z davu, tak to bola doba nafukovania alu-lišt a plastov, ktoré sa zdali byť jedinou prioritou dizajnérov. Koliesa vyzdobené stupídne veľkými chrómovanými puklicami, s rôznofarebnými plastovými vstavkami a káčatá karoséria sa stala klasikou toho času.

Ostré línie – modrák v špecifickom háve

Jedinečným javom v histórii dizajnu automobilov je záľuba v ostrých líniách a hranatých tvaroch. Automobilový priemysel sa ocitol v divokom závode o to, kto navrhne viac ostrých hrán a kto bude odvážnejší. Fungovala zásada, že čím viac špicatých línií, tým je automobil atraktívnejší. Zrazu sa automobily premenili na obrovské modré stvory so špecifickým hávom, čosi na štýl Transformers.

Mikroautá – zlomena jednota

Kto by si pomyslel, že dizajn mikroautomobilov môže byť taký zábavný. Miniautá sa stali plávajúcim súdnym stavebným výtvorom s bizarnými tvarmi, ktoré nemali vôbec nič spoločné s pôvodnou myšlienkou practicality. Od nezabudnuteľného Fiatu Multipla s jeho prekvapujúcim počtom svetelných telesiek až po Nissan Cube, ktorých tvary nám vrhajú na mysle myšlienky na kockový svet.

Rodinné autá – dizajn z opačnej planéty

Natiahnuté línie, gigantická koliesková súprava a obrovská maska chladiča. Takto by sa dala opísať väčšina rodinných áut s neslávnou povesťou v oblasti dizajnu. Niektoré autá vyzerajú tak, akoby boli vrhnuté priamo z iného kozmického vesmíru a ich úloha je naučiť ľudí, ako sa považuje dizajn za umenie.

Pocit luxusu – alebo tam zasa

Ak sa pozrieme do histórie automobilov stavajúcich na luxusnom povedomí, už na nás nepozerajú slávnymi hviezdami z pozlátených orthovožov. Príkladov hokoroce je mnoho, môžeme spomenúť Hummer H2 s jeho bizarnými tvarmi a neprimerane veľkou spotrebou. Alebo Rolls-Royce Phantom s mastnými liniami a zdobenými detailmi, ktoré vyzerajú ako z filmov o upíroch.

Chybajúce proporcionalita – keď sa hráme s dĺžkou a šírkou

Vaše oči ťažko preberajú odozvu od nepravidelne zdizajnovaných prednej a zadnej časti automobilov, ktoré sa zdajú byť skôr jedením, než národným pokladom. Automobily s neprimerane dlhými prednými partiami, ktoré sa zdajú byť vzdialené svetelné roky od okien pre vodiča a tiež vozidlá s absurdne širokými zadkami vyzerali skôr ako deformované zvieratá ako pôvabné dopravné prostriedky.

Hádzanie peňazí do vetra – tuning krízy

Tuningové projekty, ktoré odmietli hocijaké zdravé inžinierske zmysly, sú tou správnou súčasťou tejto zoznamovacej slávnosti. Od obrovských zadných krídel až po tuná hlavne do podlahy, dizajnéri a majitelia týchto áut pridali tú správnu dávku bizarnosti. Tieto automobily sú živým dôkazom toho, ako zabudnúť na vkus, účelovosť a určiť sa smerom k totálnej bláznivosti.

EpicFail-Auto.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient