18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Najhoršie automobilové dizajny histórie – Varnárieda plastového rsťu

1. Bugatti Veyron Super Sport – Zrání plodů


Začneme hned tím nejlepším – Bugatti Veyronem Super Sport. Tento nadlidský automobil je vybaven 8.0-litrovým W16 motorem s 4 turbodmychadly, který dokáže vyvinout neskutečných 1 200 koní. Dosahuje rychlosti až 431 km/h, což ho řadí na první místo nejrychlejších aut v historii. Za tuhle rychlost by se nemusel stydět ani žádný závodní monopost Formule 1. Veyron Super Sport se stal legendou, která přivádí i ty nejzkušenější jezdce do úžasu.

2. Lamborghini Aventador SVJ – Příšera na čtyřech kolech


Představení Lamborghini Aventador SVJ vzbudilo mezi fanoušky tohoto italského supersportu velkou vlnu nadšení. Srdcem tohoto zvířete je 6.5-litrový V12 motor, který vyrábí brutálních 759 koní. Díky aerodynamickým zlepšením dosahuje Aventador SVJ rychlosti blížící se 350 km/h. Nikdy předtím jste nezažili takovou kombinaci božského zvuku V12 motoru a surového výkonu, který váš adrenalin vyžene do nebeských výšin.

3. Hennessey Venom F5 – K úplnému zničení gravitace


Hennessey Venom F5 je automobil, který by se hodil do filmu o superhrdinech. Je napájen dvojitou turbodmychadlovou verzí 7.6-litrového V8 motoru, který produkuje ohromujících 1 817 koní. Venom F5 je tak extrémně rychlý, že se zdá, že vzdoruje samotné gravitaci. S jeho maximální rychlostí někde okolo 484 km/h se jedná o opravdového zabijáka nejvyšších rychlostí.

4. Koenigsegg Jesko – Legendární výkon


Jesko je další bestiální automobil od švédských expertů na rychlost z Koenigsegg. Zatímco mnoho superaut se zaměřuje na dosažení co nejvyšší rychlosti, Jesko se snaží o něco více. Jeho 5.0-litrový V8 motor s dvojitým turbodmychadlem produkuje extrémní výkon 1 262 koní. Jeho pravou lahůdkou je revoluční devítistupňová převodovka, která umožňuje bleskurychlé přepínání rychlostí. Jesko je důkazem, že výkon může být zábavný i na běžných silnicích.

5. Rimac C_Two – Elektřina na násobek


V dnešní době nemůžeme opomenout ani elektrické vozy, a když mluvíme o extrému, Rimac C_Two nás nezklame. Toto elektromobilové monstrum se může pochlubit výkonem 1 914 koní a dokáže se rozjet na 100 km/h za pouhých 1,85 sekundy. Výkon C_Two je tak extrémní, že je na hranici lidské fyziologie – urychlíte rychleji, než může váš mozek zaregistrovat.

6. Mercedes-AMG One – Když F1 vstoupí na silnici


Mercedes-AMG One je automobil, který si bere DNA přímo ze závodních monopostů Formule 1. Vykouzlí vám úsměv na tváři už jen svým vzhledem. S výkonem přes 1 000 koní odvozených od svého hybridního pohonného systému, se jedná o jeden z nejextrémnějších automobilů na světě. S AMG One se ocitnete v přítomnosti Formule 1 na silnici a to je pocit, který nelze popsat slovy.

7. Porsche 911 GT2 RS – Bestie z Německa


Porsche vytvořilo s modelem 911 GT2 RS legendu. S 3.8-litrovým twin-turbo šestiválcem s výkonem 690 koní se jedná o nejsilnější sériový model ve výrobci Porsche. GT2 RS nemá žádné zbytečnosti jako jsou poháněná přední kola, ale pouze záďový pohon, který vás katapultuje z 0 na 100 km/h za pouhých 2,8 sekundy. Jedná se o dokonale vyváženou mašinu navrženou pro dosažení maximálního výkonu na okruhu.

Exploze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient