25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejexkluzivnější auta na světě, která si nemůžeš dovolit

Sekce I: Nejstarší automobilové perly v prezidentské garáži


Znáte to. Představte si, že se ocitnete v roli prezidenta, a veškerou moc a slávu si můžete užívat za volantem luxusních aut. Od samých začátků auta patřila k součásti prezidentské funkce. A jaké automobilové perly se nacházely v garáži nejmocnějších mužů světa?

Jednou z největších automobilových ikon ve světě politiky je bezpochyby Cadillac One, známý také jako “The Beast”. Speciálně navržený pro amerického prezidenta, tento obří automobil působí jako nepřekonatelná pevnost na kolech. Nejrůznější bezpečnostní vylepšení, jako jsou například kulkuvzdorná skla a pancéřovaná karoserie, ho činí nesmírně impozantním.

Sekce II: Od Rolls-Royce až po Mercedes: Symboly luxusu


Kdybychom hledali ztělesnění luxusu na čtyřech kolech, měli bychom zamířit do Anglie nebo Německa. Prezidenti těchto zemí si nechali vyrobit vozy na míru, které plně splňovaly jejich požadavky na komfort a sílu. Rolls-Royce Phantom a Mercedes-Benz S600 Pullman mají obě pověst nejlepších limuzín na světě a jsou preferovanými automobily v prezidentském prostředí.

Sekce III: Superauty, které rozdmýchaly vášně


Pokud nejste s představiteli politického světa ztotožněni a náznak luxusu vám brání dýchat, měli byste se podívat na exotické sportovní vozy představované v prezidentské garáži. Italská elegance se mísí s neuvěřitelnou rychlostí u Ferrari Enzo, kterým si bývalý italský prezident užíval veřejných komunikací. A co takhle Lamborghini Aventador, kterým se proháněl vůdce Dubaje?

Sekce IV: Skromnost na prvním místě


Některé prezidentské vozy se vzdalují od klasického představení luxusních automobilů. Norský král má pro své potřeby elektrický Nissan Leaf a britská královna Elizabeth II. je známá svou skromností a je častým řidičem Land Roveru Defender. To nám dává pocit, že luxus a moc nemusí vždy jít ruku v ruce.

Sekce V: Auta z minulosti: Historie nezapomíná


Prezidenti jsou do jisté míry odrazem dob, ve kterých vládnou. To platí i pro jejich automobily, které se vyvíjely na základě trendů a technologií dané doby. Od klasických oldtimerů po retro vozy – bitevníci minulosti ukazují, jak automobilový design a technologie postupovaly od začátku 20. století až po současnost.

Sekce VI: Nezapomenutelné okamžiky na počest neodolatelných aut


Nechtěli bychom končit bez připomenutí některých nezapomenutelných okamžiků z historie, kdy prezidenti dokázali své vozy použít jako symboly svého politického programu. Vzbuďte vzpomínky na Obamovu jízdu po The Tonight Show s Jayem Lenem nebo Putinovo několikastodolarové Mercedes-Benz GAZ.

Sekce VII: Náš verdikt: Kdo se stane králem silnice?


Abychom vybrali nejmocnějšího muže za volantem, neobejde se to bez našeho verdiktu. Zatímco na někoho mohou udělat dojem nekompromisní bezpečnostní funkce “The Beast”, jiní mohou upřednostnit pocit exkluzivity a rychlosti spojený s ikonickými sportovními auty. Nakonec je otázkou preferencí a vkusu, ale jedno je jisté – prezidenti nezůstávají pozadu ve světě automobilů.

Exkluzivní prezidentské vozy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient