19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejextrémnější koncepty budoucnosti: Už vám bouchá srdce?

1. Předstírejte bez hranic: Jaguar C-X75

Na první pohled byste si mohli myslet, že jste se dostali do nějakého filmového setu z budoucnosti. Jaguar C-X75 je definicí extrémnosti a inovace. Tohle auto prostě nepatří na silnice, ale do filmového trháku. Hybridní pohonný systém ho katapultuje na neuvěřitelných 349 km/h, ale co je ještě šílenější, je jeho nula až stovka za pouhých 2,8 sekundy. Zajímavé je, že tento koncept byl představen už v roce 2010, ale jeho radikální provedení ho řadí mezi tato nejnádhernější monstra.

2. Příšera z Nürburgringu: Porsche 918 Spyder

Tento klenot od Porsche je doslova hyperautem budoucnosti. S hybridním systémem, který kombinuje elektromotor s V8 motorem, tohle auto je schopné překonat každou překážku na silnici. S top rychlostí přes 345 km/h a akcelerací na stovku za 2,5 sekundy je 918 Spyder jedním z nejrychlejších aut vůbec. Jediné, co z tohoto monstra dokážete vykoktat, jsou vzdechy obdivu.

3. Nestřídavají mód: Mercedes-Benz AMG Vision GT

Pokud si někdo myslí, že Mercedes-Benz patří mezi nudné luxusní limuzíny, AMG Vision GT ho vyvede z omylu. Design tohoto futuristického vozu doslova ujme dech. Kombinace luxusu a výkonu vytvořila zázrak na čtyřech kolech. Se svým 585 koňmi v podkapotě a oslnivou karosérií by se AMG Vision GT slušela hlavní role ve snímku o Jamesi Bondovi.

4. S přilnutím k silnici: Lamborghini Terzo Millennio

Lamborghini Terzo Millennio ukazuje, že automobilový průmysl háže rukavici do tváře budoucnosti. Toto elektrické hyperauto je mělnickou záchranou pro všechny benzínové tiše zoufající motoristy. Terzo Millennio je příkladem toho, jak by mohla vypadat silnice za pár desetiletí. S kombinací elektromotorů a superkondenzátorů by toto auto mohlo dosáhnout výkonu, o kterém si ještě před pár lety ani nesnímalo.

5. Překročení gravitace: Tesla Roadster

Všichni známe Teslu, ale tohle není žádný obyčejný elektromobil. Tesla Roadster urychluje jako blesk až na 100 km/h za méně než dvě sekundy. S bezkonkurenční rychlostí přes 400 km/h je to opravdový gurážník budoucnosti. Nejenže je raketová technologie, ale také dokáže najet na jedno nabití více než 1000 kilometrů. Automobilový průmysl se z toho položil na záda.

6. Kdo potřebuje křídla? Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie je jako stvořený pro sjezd z pohoří na hraně smrti. S několika desítkami aut ve své garáži, těžko říct, které z nich je tu nejextrémnější, ale Valkyrie by jistě získal titul nejsobečtějšího. S exceletním výkonem přes 1000 koní, a přitom „cukrovou jízdní vlastností“, Valkyrie je nesmírně exkluzivním zvířetem.

7. Unavená svět 4×4: Lada Niva

Po tom všem moderním bláznovství patří na konec jedna klasika. Lada Niva není žádným sportovním automobilem a ani lákadlem na rychlost, ale spíše symbolem odolnosti a praktičnosti. S jednoduchou konstrukcí a robustním pohonem všech kol přesekne každou překážku. Niva je příkladem toho, že i v dnešní době existují auta, která jsou neotřesitelná.

Pohled do budoucnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient