18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejextrémnější koncepty budoucnosti: Už vám bouchá srdce?

1. Lamborghini Aventador SVJ


Když si představíte dokonalou kombinaci elegance, rychlosti a nekompromisního designu, přichází na mysl jediné jméno: Lamborghini. A když se řekne Lamborghini, autobazar nikdy nenabízí obyčejný sedan. Ne, toto italské mistrovské dílo je jiného kalibru. Aventador SVJ (Super Veloce Jota) je skutečný zlomový bod, když přijde na extrémní automobily. S jeho úžasným 6,5litrovým V12 motorem, který poskytuje 759 koní a 720 Nm točivého momentu, se Aventador SVJ dostává na 100 km/h za pouhých 2,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 349 km/h.

2. Bugatti Chiron Super Sport


Jestliže se na trhu objeví Bugatti, můžete se těšit na něco ohromujícího. A Chiron Super Sport je důkazem, že tahle společnost neustále překonává hranice. S impresivním 8litrovým W16 motorem s čtyřmi turbodmychadly má Super Sport výkon úchvatných 1578 koní, který ho katapultuje na 100 km/h za neskutečné 2,4 sekundy. To je rychlost, která se blíží limitům toho, co je fyzicky možné.

3. Koenigsegg Jesko Absolut


Existuje spousta superaut, která během okamžiku přitáhnou pohledy a zrychlují adrenalin, ale Koenigsegg Jesko Absolut přitahuje pozornost na zcela novou úroveň. Tento stroj na čtyřech kolech spěje ke světovému rekordu, dosahujícímu rychlosti blížící se 532 km/h. S motorem V8, který poskytuje 1603 koní a točivý moment 1500 Nm, je Jesko Absolut synonymem pro exkluzivitu a extrémní výkon.

4. Apollo Intensa Emozione


Když jde o extrém, nepomněníme ani Apollo Intensa Emozione. S výkonem 769 koní díky 6,3litrovému V12 motoru je tento hyperautomobil naprosto fantastický. Jeho lehká karosérie z uhlíkových vláken a těžiště umístěné co nejníže, společně se znalcovými aerodynamickými prvky, z něj dělají startovací pult na kolech. Tohle auto vám nedává jen pocit rychlosti, ale také neopakovatelný požitek z jízdy.

5. Hennessey Venom F5


Hennessey posouvá limity s Venom F5 na novou úroveň. S brutálními 1817 koni a 1617 Nm točivého momentu je toto auto schopno zrychlit na 100 km/h za neskutečných 2,4 sekundy. A pokud jde o rychlost, Venom F5 se blíží nebývalým 482 km/h. To je něco, co si může dovolit jen hrstka vyvolených.

6. Rimac C_Two


Rimac není taková veličina jako Lamborghini nebo Bugatti, ale přesto je to automobilový výrobce, který má něco, čím ostatní mohou závidět. Rimac C_Two má elektromotory, které poskytují dohromady 1914 koní a 2300 Nm točivého momentu. S tímto výkonem se dostává na 100 km/h za neuvěřitelných 1,85 sekundy. C_Two je futuristické vozidlo, které naplno odhaluje potenciál elektrických vozidel.

7. Aston Martin Valkyrie


Název Valkyrie sám o sobě evokuje špičkový výkon a tajemství. A Aston Martin Valkyrie v tomto ohledu nesklamal. S polosériovým hybridním motorem dosahuje Valkyrie výkonu 1160 koní a 900 Nm točivého momentu. Jeho nádherná karosérie je notně inspirovaná formule 1. Při pohledu na Valkyrie je zřejmé, že tento automobil je doslova králem silnic.

Adrenaline.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient