19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejprodávanější automobily v roce 2021: Kdo vedl a kdo se potácel?

Auto roku: Škoda Octavia

V roce 2021 se opět potvrdilo, že česká značka Škoda je stále na vrcholu automobilového průmyslu. Nová generace modelu Octavia zaujala svým moderním designem, prostorným interiérem a širokou paletou motorů. Dokázala zaujmout jak rodinné, tak firemní zákazníky, což se projevilo i ve vysokých prodejích.

Největší překvapení: Ford Mustang Mach-E

Ford se rozhodl vstoupit do éry elektromobilů a udělal to naplno. Mustang Mach-E kombinuje ikonický design s ekologickým pohonem a skvělými jízdními vlastnostmi. Navzdory skeptickým názorům se Mach-E stal jedním z nejprodávanějších vozů roku 2021 a ukázal, že elektrická auta mají opravdu co nabídnout.

Nejlepší sportovní vůz: Porsche 911

Porsche 911 je synonymem rychlosti, elegance a dokonalého zpracování. V roce 2021 si opět udržel svou pozici nejlepšího sportovního vozu a potvrdil, že ikonický design a vynikající technologie dokážou přitáhnout jak nové, tak staré fanoušky závodů.

Největší propadák: Volkswagen ID.3

Na druhé straně spektra se nachází Volkswagen ID.3, který měl ambiciózní plány, ale nedokázal je naplnit. Problémy s výrobou a kvalitou činily z tohoto elektrického vozu jedno z největších zklamání roku 2021. Snad se v příštím roce situace zlepší.

Nejlepší SUV: Volvo XC90

Švédská značka Volvo si udržuje svou pověst výrobce luxusních a bezpečných vozů. XC90 představuje vrchol SUV segmentu díky svému elegantnímu designu, prostornému interiéru a špičkovým bezpečnostním prvkům. V roce 2021 se opět potvrdilo, že Volvo je synonymem pro kvalitu.

Autosalonům vévodí Amerika

V roce 2021 byl nezpochybnitelně rokem amerických automobilových značek. Ford, General Motors a Dodge se pyšnily novými modely, které zaujaly nejen domácí, ale i mezinárodní trh. Americký styl a výkon se opět dostaly do středu pozornosti a ukázaly, že Detroit je stále živý.

Automobilový trh po pandemii

Po turbulentních letech se automobilový průmysl začíná vzpamatovávat z dopadů pandemie. Prodeje automobilů stoupají a zájem o elektromobily stále roste. Nové technologie a designové trendy posouvají automobilový průmysl vpřed a fanoušci se mohou těšit na zajímavé novinky.

Roadtrip

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient