18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nepřekonatelná síla: Těchto 5 monster na čtyřech kolech změní tvůj pohled na extrémní vůz

1. Milník brutality: Dodge Challenger SRT Demon

Pojďme si představit zvíře, které s sebou přináší nevyčerpatelný přísun adrenalinu. Dodge Challenger SRT Demon je pravým symbolem síly a brutality na čtyřech kolech. Poháněný masivním 6,2 litrovým V8 motorem s kompresorem dosahuje až 840 koní a zrychluje na 100 km/h za pouhých 2,3 sekundy. Vzhledem k jeho extrémnímu výkonu mu to však nebylo dovoleno na veřejných silnicích, a tak si můžeme užít jeho magii pouze na závodním okruhu.

2. Bestie z Německa: Porsche 911 GT2 RS

Pokud se chtěl někdo podívat na šílenství z Německa, tak právě tady je. Porsche 911 GT2 RS je nejvýkonnější série 911 vůbec. Jeho 3,8 litrový boxer šestiválec s dvěma turbodmychadly vám dodává 700 koní a dokáže zrychlit na stovku za pouhých 2,7 sekundy. Dokonalá aerodynamika a precizní řízení jsou u tohoto auta samozřejmostí. Pokud hledáte kombinaci luxusu a rychlosti, nemůžete se minout s tímto pumelícem na čtyřech kolech.

3. Vládce kopců: Lamborghini Aventador SVJ

Není nic, co by šlo srovnat s pohledem na zabarikádovanou zvířecí jízdu zvanou Lamborghini Aventador SVJ. Tento symetrií narušující supersport na první pohled vzbuzuje respekt a obdiv. Jeho 6,5 litrový V12 motor produkuje plných 770 koní. Aventador SVJ pokorně podléhá přáním řidiče, který se tímto autem stává vládcem kopců. Můžete si být jisti, že toto monstrum vás nikdy nezklame, naopak vás doslova vtáhne do jiné dimenze rychlosti.

4. Americký gigant: Ford Mustang Shelby GT500

Když řekneme “americká klasika”, tak pravděpodobně myslíme právě Ford Mustang. Ale tentokrát nejde o klasickou verzi, ale o Shelby GT500. Toto auto je doslova hnací silou celého světa, a to díky svému obrovskému 5,2 litrovému V8 motoru, z něhož se vydává skřek svírající srdce. Přes 760 koní vás dostane na stovku za méně než 4 sekundy a jeho maximální rychlost přesahuje 320 km/h. Pokud jste fanoušci amerického “muscle caru”, tímto autem se stanete sami ztělesněním tohoto kultu.

5. Nebe a peklo: Bugatti Chiron

A konečně, koruna všech automobilových nadšenců – slavný Bugatti Chiron. Máte pocit, že jste zahloubaní v nekonečnu, kde tempo života zrychluje k supersoundu? Bugatti Chiron je extrémní auto, které vám umožní nalétat do nebe a okusit samotné peklo zároveň. Více než 1500 koní z jeho 8 litrového W16 motoru dávají vzniknout nekonečným erupcím rychlosti. Poskytuje vám pocit absolutního panování na silnici a zanechává ostatní auta v prachu. Představit si takovou sílu na čtyřech kolech je opravdu těžké, ale Bugatti Chiron to dokáže.

Síla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient