26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nissan 350z – rychlý krasavec

Když si člověk v dnešní době chce koupit sportovní kupé, má docela velký výběr – od Hyundai kupé přes Audi TT, BMW Z4 až třeba po Porsche Cayman. Sice platí, že některá výše jmenovaná auta jsou sportovní spíše jen od pohlednu než svými sportovními vlastnostmi; také zde bohužel bývá pravidlo, že ta opravdu sportovní auta nejsou zrovna nejlevnější a pro jejich koupi si budete muset často sáhnout opravdu hodně hluboko do kapsy. Však jde taky o samé prestižní značky, zatímco Nissan vyrábí Micru, X Traila a samozřejmě dnes recenzovaný vůz Nissan 350 Z – budeme se věnovat novější verzi z roku 2007, která se liší od předchozí verze vystouplejší kapotou. Proč má větší kapotu? Vysvětlení je jednoduché – větší motor. I tak ale tento Nissan 350Z vypadá skvěle, sportovně.

Objem motoru 350 Zetky je stále 3,5 litru, uvnitř vypadá nová verze ergonomicky velmi, velmi uspokojivě a zvenčí jakbysmet. V porovnání s jinými sporťáky se nemá vůbec za co stydět. 350 zetka sice zaoblenými tvary může připomínat auto pro něžné pohlaví, ale opak je pravdou, tohle je ve skutečnosti ryze mužský sporťák. Zvuk motoru je vytříbený, tvrdý a šestiválec opravdu skvěle pracuje, stačí držet motor blízko při čtyř tisících otáček a dvojice skvěle sladěných výfuků dá široko daleko vědět, že jedete právě Vy s Vaším kamarádem do deště Nissanem 350Z. Brzdy sice nejsou nějak navoněně ani přeposilované, to samé v bledě modrém platí pro převodovku, ale při pořádném ohmatání Vás odmění jasnou a nesmlouvavou reakcí. 350 zetka Vám nabízí celých 313 koní a 358 NM což stačí ke zrychlení z 0-100km/h za 5,0 – 5,4 sekundy. Převody jsou velmi, velmi dlouhé na dvojku můžete jet rychlostí až 120km/h a na trojku vytáhnete i 180km/h.

Mezi největší deficity a zápory nové 350tky se řadí spotřeba. Asi tak v nejnižší číslo ve které můžete doufat je 11litrů, když se budete hodně krotit, ale obvykle si ten sporťák vezme 15-18l na 100km, samozdřejmě dle stylu Vaší jízdy. Auto rozhodně není lehká váha, pohotovostní hmotnost přesahuje 1500kg. Na začátek musíte z rozvahou, jinak zadek překvapivě rychle ustřelí. Takže doporučujeme zpočátku lehčí nohu na pylnový pedál.

Pokud chcete sporťák, se kterým budete jezdit dnes a denně, hodí se pro Vás asi jiný typ vozu. Kufr moc velikosti nepobral a ta spotřeba taky není z nejmenších, ale pokud chcete sporťák, se kterým bude zábava – Zetko je jasná volba. Porsche Cayman je sice preciznější a celkově lepší, ale dokonce i ve verzi S je slabší než Nissan a navíc jeho cena hravně přesáhne 1 800 000kč. Nissan stojí v základní výbavě pod jeden milion korun. A to rozhodně stojí za úvahu! Za relativně málo peněz dostanete hodně muziky.

Hodnocení – 8,5/10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient