18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Proč (ne)kupovat levné zimní pneu?

Od 1. listopadu 2012 jsou zimní pneu povinné pro všechny motorová vozidla. Při jejich výběru se spousta řidičů rozhoduje hlavně podle ceny, nikoliv podle jejich vlastností, a to je špatně. Měli byste si dát velký pozor na to, jaké pneumatiky kupujete, protože právě ony rozhodují o jízdních vlastnostech vozidla. V dnešním článku se podíváme, proč levné zimní pneu nekupovat.

Šetřit na zimních či letních pneumatikách se rozhodně nevyplácí. Levné zimní pneu, které můžete vidět v reklamách, na billboardech či v reklamních letácích za nízké ceny, nemají často dobré hodnocení v testech, a tak mohou ohrozit život celé posádky.

Nový zákon přikazují majitelům vozidel, aby měli od listopadu do března zimní pneumatiky. V zákonu je také definováno, jaké vlastnosti musí zimní pneu mít. Podstoupíte-li v zimě silniční kontrolu, pak vám bude kontrolována hlavně hloubka dezénu, která nesmí být nižší než hranice 4 mm. Odborníci však doporučují, aby řidiči používali kvalitní pneumatiky s větší hloubkou dezénu. Čím více se hloubka dezénu snižuje, tím horší jsou jízdní vlastnosti. Navíc na auto byste neměli obout pneumatiky starší pěti let.

Pokud si budete kupovat automobil v bazaru, například v AAA Auto, pak si zkontrolujte kvalitu pneumatik. A pak na základě jejich kvality si vyberte pneumatiky nové.

Levné zimní pneu a jejich vlastnosti

O tom, že až příliš levné zimní pneu mají horší jízdní vlastnosti, byla napsána spousta článků, ale i přesto se řidiči nesnaží kupovat si kvalitnější pneu, aby si tak zajistili vyšší kvalitu jízdy. Nezáleží na tom, jestli vám stojí v garáži Škoda Octavia či Fabia, pneumatiky musí být vždy kvalitní.

Pneumatika by měla na mokré a namrzlé vozovce přilnout k povrchu komunikace. To je problém spousty levných pneumatik. Některé dokonce v testech neobstály ani na suché silnici. Takové pneumatiky by měly být přímo vyhozeny a ne nasazovány na vozidla. Ministerstvo dopravy zaznamenává ročně stále více dopravních nehod, jejichž příčinou jsou právě nekvalitní pneumatiky.

I když si budete muset připlatit, ohlížejte se hlavně na kvalitu, sledujte testy, ve kterých se dozvíte, které pneumatiky obstály nejlépe. Tím se řiďte při výběru jak zimních, tak i letních pneumatik. Vyhnete se tak komplikacím na silnici.

Náš tip: Kromě toho, že budete na své vozidlo potřebovat nové pneumatiky, můžete si zakoupit i další prvky, jako je zpětné zrcátko, zadní světlo, alternátor a mnoho dalších. To najdete v internetovém obchodě Pietro-eshop.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient