25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Porovnejte si povinné ručení a ušetřete

Zdá se vám, že za povinné ručení platíte vysokou částku? Chtěli byste ušetřit, ale nevíte, jak najít výhodnější pojišťovnu? Nechtějí se vám jednotlivé pojišťovny porovnávat ručně? Pak využijte online srovnání povinného ručení, s nímž můžete najít nejvýhodnější pojištění na trhu. V dnešním článku se podíváme, jak to funguje.

Povinné ručení je zákonem upravené pojištění vozidla, které musí uzavřít s pojišťovnou každý majitel či spolumajitel motorového vozidla, které je registrované v České republice. Pokud byste jezdili s nepojištěným vozidlem, vystavovali byste se riziku vysokých pokut, které se pohybují v řádech deseti tisíců. Sdružení automobilového průmyslu uvádí informace o počtu prodaných automobilů. Rok co rok se počet prodaných vozidel zvyšuje, ale ne všechna mají sjednané povinné ručení. Na silnicích se stále objevuje spoustu automobilů bez pojištění.

Krytí škod

Povinné ručení se vztahuje na škody, které způsobíte dopravní nehodou na majetku či zdraví druhých osob. Povinné ručení nekryje škody způsobené na vašem automobilu, k tomu slouží havarijní pojištění, jehož sjednání není ze zákona povinné. Havarijní pojištění začíná tam, kde povinné ručení končí.

Na trhu působí celá řada pojišťoven, která má v portfoliu svých služeb povinné ručení. Je těžké vybrat si tu, která vám může nabídnout nejnižší sazbu. Škoda Fabia má u některé pojišťovny sazbu dražší, u jiné zase levnější. Záleží na konkrétní pojišťovně a na způsobu jejich výpočtu.

Srovnání povinného ručení

Srovnání povinného ručení funguje tak, že do formuláře zadáte informace o vašem vozidle a o vás. Na základě těchto informací jsou pak vyhodnoceny nabídky jednotlivých pojišťoven. Z nabídky si pak vyberete tu nejvýhodnější a můžete tak ušetřit až několik tisíc korun.

Jak již bylo řečeno, povinné ručení se ale vztahuje na krytí škod, které způsobíte provozem na majetku či zdraví jiných osob. Ať už bude poškozené pouze zpětné zrcátko, pneumatiky, nebo celé auto, na tom nezáleží, pojišťovna je povinna tyto škody uhradit, protože si pojištění platíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient