25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Tohle kancelářské křeslo od Ferrari vás možná dostane z krize středního věku, ale za jakou cenu?

Co se stane, když se spojí dvě přední italské značky? Ferrari a Poltrona Frau spolu upekli limitovanou edici kancelářského křesla a výsledek je velkolepý. Nejedná se o autosedačku, ani o kus nábytku nebo designu. Jedná se o moderní hybrid, který spojuje dvě značky, dvě představivosti a dvě průmyslové filozofie k oslavě 70. výročí automobilky Maranello.

Židle je navržena a navržena týmem designérů pod dohledem Flavia Manzoniho, který navrhl nejnovější modely Ferrari (včetně LaFerrari Aperta, GTC4Lusso a 812 Superfast). Pro značku Paltrona Frau to není první spolupráce, odborníci a fajnšmekři ví, že tahle firma interiéry automobilů Ferrari už čalounila. Tentokrát si ale PF pustila do toho, čemu rozumí nejlépe – do nábytku.

Křeslo má architektonickou a modulární strukturu a nabízí možnosti rozšíření. Prozatím jsou k dispozici dvě verze. Obě sestávají ze sklopné základny a sedadla, integrovaného se dvěma různými opěradly. President je manažerský model s vysokým opěradlem, které nabízí velkorysou podporu horní polovině těla a je inspirováno ergonomií konkurenčních závodních sedadel. Model Executive, židle, která se přizpůsobí všem pracovním podmínkám, má záměrně nízké a úzké opěradlo, které zajišťuje svobodu pohybu.

Model Prezident s vysokým opěradlem
Design je syntézou automobilových inovací a inspirací, produkt 70 let zkušeností Ferrari. Skvělá šance, jak sedět v ikonickém kokpitu auta s koníkem ve znaku třeba několik hodin denně. A samozřejmě mnohem levněji, než kdybyste kupovali samotné auto. V pražské prodejně vás přijde jen na 560.000 korun. Anebo se na to vykašlete a koupíte si za méně třeba SUV Škoda Karoq.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient