22. 4. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR: Nejnebezpečnější auta na světě, která jste nikdy neviděli

Vítejte zpět v našem automobilovém magazínu, kde se tentokrát podíváme na temnou stránku světa motorů. Některá auta jsou téměř magická svým designem, rychlostí a technikou, ale jsou i ta, která vás dostanou i přes jejich lákavý vzhled do velmi nebezpečných situací.

1. Jaguar XJ220

Módní ikona 90. let, která byla představena světu jako ultimátní superauto. S rychlostí přesahující 320 km/h a cenovkou nadmíru vysokou, se však ukázalo, že řídit tuhle šelmu by mohl být velmi strašidelný zážitek. S limitovanou aerodynamikou a nedostatečným zpětným zrcátkem se Jaguar XJ220 stal noční můrou každého, kdo se na něj odvážil usednout.

2. Mercedes-Benz G63 AMG 6×6

Tato obří tonka hračka na kolech byla vytvořena jako svého druhu nesmrtelná bestie pro off-road nadšence. Avšak zatímco je téměř neprostupná na nerovném terénu, řídit toto monstum při každodenních jízdách je jako pilotovat tank. Nepohodlné sedadlo, omezená viditelnost a špatná manévrovatelnost dělají z G63 AMG 6×6 poměrně nebezpečné vozidlo pro běžné použití.

3. Dodge Viper

Jedno z mála aut, které má pověst “vražedné zbraně” a sebeklamného designu. Motor s obrovskou silou a absolutní absencí elektronických bezpečnostních systémů způsobilo, že Dodge Viper je autem pro profesionály s pevným nervovým systémem. I malá chyba ve směrování a tento had na kolech vám ukáže, jak rychle se může věc zvrhnout.

4. Chevrolet Corvair

Corvair byl v dokumentech označen jako “týdenní čarodejnice” a ukázalo se, že není daleko od pravdy. Díky horizontálně uloženému motoru na zadní nápravě bylo toto auto náchylné ke zhroucení při najetí na nerovnosti či náhlé změně směru. I když byl odstraněn z trhu kvůli své nebezpečnosti, Corvair si stále uchoval kultovní status mezi sběrateli.

5. Reliant Robin

Máme tu trojkolku, která pravděpodobně každého způsobí potíže už při pokusu ostartování. Reliant Robin byl však nebezpečný zejména za jízdy, kdy se snažil překonat zatáčky. S většinou hmotnosti na přední ose byly tyto malé vozy velmi nestabilní. Zábavné je sledovat je na televizní show, ale v reálném světě je lepší si je nechat jen jako náplast na zlomené srdce.

6. Peel P50

Pokud vám někdy někdo řekne, že viděl nejmenší auto na světě, pravděpodobně mluví o Peel P50. Toto vozidlo velikosti skříňky bylo původně určeno pouze pro jízdu po městech, ale jen velmi odvážní řidiči si troufli vyjet na otevřenou silnici. P50 nejenže neměl žádné dveře, ale také žádné bezpečnostní prvky, což z něj dělalo neuvěřitelně nebezpečné vozidlo.

7. Fiat Multipla

Design Fiatu Multipla vypadal, jako by byl tvořen náhodným skládáním dílů z různých aut. Nejenže byl vizuálně nepřitažlivý, ale také byl problémový při řízení. S velmi úzkou čelní plochou a nesprávně umístěnými sloupky A toto auto doslova házelo řidiče do slepého konce. Byl to kvůli tomu nejen nebezpečný vůz, ale také jedna z nejhorších investic, jakou jste mohli udělat.

8. Trabant

Tento ikonický východoněmecký vůz měl svou popularitu, ale nebyl bez svých problémů. Se slabým motorem a nedostatečnou konstrukcí byl Trabant již při malé nehodě extrémně nebezpečný. Navíc, s ohledem na jeho palubní desku vyrobenou z plastu, se automobil velmi snadno vznítil. Pokud jste se rozhodli vlastnit Trabanta, bylo to jako hrát ruskou ruletu každý den.

Foto: nebezpečná_jednotka.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient