25. 7. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR: Sedm ikonických automobilových filmových scén, které vás ohromí

Sekce 1: Do not open the doors!

V Červeném trpaslíku sympatická posádka zajišťovala nezapomenutelnou zábavu. Není to ale jen vesmírná pohádka, která našla cestu na obrazovky počítačů. V jedné epizodě, která se odehrávala na Divokém Západě, si Rimmer a Kryten vystřihli i motorkářský závod, který vcelku s přehledem vyhráli. A to i přesto, že jejich motorky značky “Do not open the doors!” neměly právě závodní modifikace.

Sekce 2: Nikdy nezhasínat

Stejně jako v Červeném trpaslíku, ani ve filmu Mission: Impossible nemůže chybět adrenalinový závod. Tom Cruise jako Ethan Hunt v jedné ze svých akčních scén zdolával nepřátele na motocyklu. Nejenže svým stříbrným křižníkem předčil protivníky automobilovou elegancí, ale dokázal, že některé motocykly prostě neumí zhasnout.

Sekce 3: Běsnící Max

Vraťme se trochu v čase a zavítejme do světa Mad Max. Ano, nezapomenutelný film, který značil vlastně zrození post-apokalyptického žánru. Jednou z filmových scén, která z něj udělala trhák, bylo stíhání hlavní postavy, Maxe Rockatanskeho. Diváci celým světem přidržovali dech, jak zmítací australský filmový hrdina sledoval s čelistí až na zem hlavního záporáka na nezkrotném motocyklu.

Sekce 4: Vamos a la playa!

Herecký spolkyň Johnnyho Deppa si pro svoji filmovou zběsilost vyhlídl i mexický ostrov, kde se odehrává film Rango. A proč nevyužít krásnou pláž? Johnny se tak v jedné scéně vydal na motocyklu přes písečné duny, aby zachránil den. Jen doufáme, že pan Depp měl dostatečné množství protisil od písečné pevniny, aby to nebylo tak trochu ztráta písku pro Mexiko.

Sekce 5: Lovec duchů

Kohout vousatý, automobil plný paranormálních detektorů a Wilson Pickett – zní to jako dokonalá kombinace filmové scény. V Ghostbusters to Bill Murray jako Dr. Peter Venkman rozjíždí proti duchům. Pohled na emblém Ghostbusters na dveřích vozu je příslibem chytlavého soundtracku a pohybu na řadu kilometrů.

Sekce 6: Rychle a zběsile

Tak tady musíme určitě zmínit jednu ze sedmi kultovních sérií, kterou diváci obožují: Rychle a zběsile. Kdo by odolal představě, že si to s Vinem Dieselem rozdať ve smrtící rychlosti na motorkách? Ano, ve filmu Furious 7 jsme byli svědky dechberoucích kaskadérských jízd motokrosovými závodníky mezi mrakodrapy.

Sekce 7: Avengers na cestách

Když superhrdinové dojdou benzínu, tak musí nějaké další zásobování přece zvládnout. Marvel si jako součást Avengers vytvořil skvělé scenérie, kde se postavy vyznamenávají svým šmrncem automobilové značky Acura. Agent Fury cestuje v elegantním sedane, a Iron Man ? Ten si zase užívá ve svém Acuru všechny zábavné prvky, které dnešní vozy nabízí.

Článek přinesl radost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient