19. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

10 nejvíce šílených automobilových závodů, které kdy proběhly!

1. Závod aut proti ostrůvkům na Aljašce

Prvním šíleným závodem je soutěž, která se konala na Aljašce. Automobily se musely dostat po zaledněných močálovitých jezerech na ostrůvky, které se nacházely v těch nejvzdálenějších místech. Nejenže musely bojovat s extrémními podmínkami, ale museli také překonat ledové skvrny, které se pohybovaly na vodě.

2. Závod tramvají v Číně

Dalším šíleným závodem je soutěž konaná v čínském městě Sungpchu. Trať zahrnovala obří množství tramvajových kolejí a úzkých uliček, které vyžadovaly precizní řízení a trpělivost. Tramvaje se proháněly kolem automobilů, což tvořilo jedinečnou atmosféru.

3. Závod aut proti stádům býků ve Španělsku

Ve španělské Pamploně se pořádá každoroční šílený závod aut proti stádům býků. Automobilisté se musí vyhnout zběsilým býkům, kteří běží po úzkých uličkách. Rychlost a obratnost je zde nejlepší obranou.

4. Závod na nejvyššího vrchol Krkonoš

Na české straně Krkonoš se každý rok koná extrémní závod na nejvyšší vrchol Sněžky. Automobily musí projet nebezpečnými serpentýnami a vystoupat na vrchol zasněženého pohoří.

5. Závod aut na nejhlubšího jezera světa

Dalším šíleným závodem je závod aut na nejhlubší jezero světa – Bajkal v Rusku. Automobily musí překonat ledové krusty, studené proudy a projít nekonečnými ledovými pláními. Závod je bezesporu velkou výzvou pro každého řidiče.

6. Závod aut na sopku Etna

Italská sopka Etna je silně aktivním vulkánem, kterým se musí projíždět automobily při extrémním závodu. Řidiči musí nést nejen riziko sopky, ale také nástrahy úzkých serpentin a vroucí lávy.

7. Závod aut na safari v Africe

V Africe se koná extrémní závod, kde automobily musí projet safari plné zvířat. Rychlost, orientace a odvaha jsou zde klíčové. Automobil musí dokázat úspěšně uniknout šelem, lvy a jiným nebezpečím divočiny.

8. Závod aut na Klondike

Před koncem 19. století se konal slavný závod na Klondike v Kanadě. Automobily se musely probojovat přes obtížný terén včetně sněhu, ledových brodů a extrémně nízkých teplot. Tato dobrodružná jízda cestou za bohatstvím byla přímou výzvou pro každého odvážného řidiče.

9. Závod aut na pláži v Brazílii

Úžasný závod se koná na pláži Copacabana v Brazílii. Automobily se prohánějí po písečných dunách, vyhýbají se slunečním koupelím a divákům a musí se vyvarovat tropických bouří.

10. Závod aut proti větrům v Patagonii

Posledním, ale nejméně šíleným závodem na našem seznamu je soutěž, která probíhá v Patagonii v Argentině. Automobily musí bojovat proti silným větrům, které jsou zde běžné, a dokázat úspěšně přejít přes strmý a nehostinný terén.

Šílený autosprint

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient