26. 5. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Bílá je celosvětově nejoblíbenější barvou aut

Při rozhodování o tom, jaké auto si pořídíme, se často zaměřujeme na barvu. Barva automobilu je důležitým parametrem a musí se nám líbit. V roce 2012 se stala nejpopulárnější barvou aut barva bílá, která tak uhájila první příčku již z roku 2011. Bílá barvy automobilovému průmyslu vévodí již dva roky a v podstatě nejen v tomto odvětví. Přitom ještě několik let zpět byla bílá barva považována za obyčejnou a mohli jsme ji spatřit spíše jen na nákladních vozech. Automobil bílé barvy byl často i levnější. Jenže trendy se mění a dnes zažívá bílá barva velký boom.

Dle statistik, které zveřejnila agentura AP se vyrobilo v roce 2012 22 procent vozidel v bílé barvě. Další oblíbenou barvou je na druhém místě stříbrná a třetí černá. Tyto dvě barvy patří mezi stálice mezi barvami a již několik let si drží přední příčky. Mezi nejvíce prodávané barvy automobilů ještě patří šedá a červená. Nejméně aut se pak prodalo zelených a žlutých. V případě domácí automobilky Škoda je přední příčka oblíbenosti o něco jiná a nejvíce aut se prodalo v barvě šedé.

Bílou barvu si kupující oblíbili zejména proto, že auto je na první pohled velice atraktivní a působí luxusním dojmem. Bílá barva je nyní díky novým technologiích velice jasná a rozhodně není obyčejná. Automobily bílé barvy jsou viditelné i za horších podmínek, tudíž je tato barva z pohledu bezpečnosti vhodná. Rovněž na ni vyniknou detaily auta i doplňky jsou jsou světla, zrcátka, kola apod.

Podívejte se, jak pěkně vypadají modely značky Škoda – Škoda Fabia Combi, Octavia, Rapid a Yeti, které jsou v bílém provedení:

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient