18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Sněžící peklo: Test Lampolety Olaf

Jak jsem zapadl do sněhové vánice

Jednou z nejnebezpečnějších okamžiků pro každého řidiče je zapadnout do závěje, ztratit zpětná zrcátka a vidět jedině bílou. Toto peklo jsem nedávno zažil na vlastní kůži, když jsem testoval nový adrenalinový grázl na čtyřech kolech – Lampoletu Olaf.

Bestie v porovnání s Bestií

Vůz se svým agresivním designem evokuje pocit, že tráví dny v posilovně a poté projíždí ulicemi, lovíc slabé a nesmělé konkurenty. Olaf si to však nemůže dovolit jenom na silnici, ale i v nehostinných podmínkách. Porovnávat Olafa s Batmobily Bestie je jako soutěžit s králem džungle o nejdelší hřebínek.

Suv s duchem rallye

Nečekejte od Lampolety Olaf žádné přehlídkové růže, jeho výkon je jako smečka vlků. Olaf v sobě skrývá 6.2-litrový, osmiválcový srdceryvný motor, který vyprodukujte 666 koní. Tento bestiální výkon se přenáší na všechna kola díky pohonu 4×4 a pomáhá Olafu napadnout každou svinčíkovou cestičku, se kterou se potká. Olaf to má také s ovládáním, které je stejně rychlé jako střela, což umožňuje projíždět zatáčkami tak svižně, až si řidič začne připadat jako Sebastien Ogier.

Začátek pokořování sněhových vrcholů

V posedlosti dokázat, že Olaf je opravdový sněhový blázen, jsme se vydali na bláznivou túru od sněžného svahu až po lesní stezku. Olaf to vše pohltil s lehkostí a elegancí, jako by se pohyboval na sněhu jako na kluzišti. V každé situaci byl přítomný adrenalin a vzrušení, což znásobovalo emocionální náboj každého okamžiku stráveného za volantem Olafa.

Závěrečné hodnocení

Olaf je přesně tím, čím by si měla být sněžná víla – krásná, rychlá a silná. Nemá strach obětovat pohodlí ve jménu výkonu, což činí z Olafa jednoho z nejmocnějších sibiřských vlků v automobilovém světě. Pozor, tento skvost byste měli řídit pouze, pokud se neradujete ze zuřivého řevu motoru a zpětného kopáku adrenalinu, který vám projede tělem. Olaf je nadčasová legenda, kterou by si každý automobilový nadšenec měl vyzkoušet.

Lampoleta-Olaf.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient