18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

TOPGEAR: 10 nejkontroverznějších automobilů všech dob

Sekce 1: Zapomenutý klenot – Trabant

Není to velké překvapení, že jedním z nejkontroverznějších automobilů v historii je Trabant. Tento symbol východního bloku byl znám svou nepochybně jedinečnou estetikou a nízkou kvalitou. Trabant byl vyroben z plastového tkaniva s papírovou výplní a jeho motor produkující jen 26 koní nebyl právě závodním monstrem. Navzdory svým negativům si však Trabant našel loajální fanouškovskou základnu, která ocenila jeho jednoduchost a dostupnost.

Sekce 2: Brutální krása – Lamborghini Countach

Začátkem 70. let představilo Lamborghini světu svůj nejslavnější model – Countach. Své futuristické tvary, které byly navrženy ve spolupráci s designérem Marcellem Gandinim, zdobil symbolem luxusu a moci. S motorem umístěným vzadu, který produkoval více než 440 koní, byl Countach jedním z nejvýkonnějších vozů své doby. Směsí šokujícího designu a neskutečného výkonu se Lamborghini Countach rychle stalo ikonou automobilového průmyslu.

Sekce 3: Předčasný flop – DeLorean DMC-12

DeLorean DMC-12 se proslavil díky své roli ve filmu “Návrat do budoucnosti”, ale ve skutečnosti to byl automobil, který se dostal na trh příliš brzy. S výkonným designem od Giorgetta Giugiaro, futuristickými dveřmi a nezvyklým hliníkovým povrchem, měl předpoklady stát se hitem. Bohužel, horší než jeho vzhled byla změť technických problémů a slabý výkon. DeLorean DMC-12 zůstal v srdcích fanoušků jen díky svému charakteristickému designu a popkultuře.

Sekce 4: Extrémní výzva – Land Rover Defender

Land Rover Defender je synonymem robustnosti a odpovídá na otázku, co znamená “terénní vůz”. Svojí ikonickou konstrukcí a schopnostmi zvládnout jakékoli obtížné podmínky, si Defender získal respekt. Jeho minimalistický design a schopnost přežít v těch nejtěžších podmínkách udělal z Defenderu legendu. Jen málokterá vozidla se mohou pochlubit značkou “schopné vést vás na konec světa a zpět”, a právě to je to, co Defender dokáže.

Sekce 5: Od lásky ke zlosti – Chevrolet Corvair

Chevrolet Corvair, vyrobený v letech 1960 až 1969, se stal předmětem sporu a kontroverze kvůli svému uspořádání – motorem umístěným vzadu. Tento koncept byl pro mnoho Američanů neznámý a nováčkové za volantem Corvairu se mnohokrát dostali do problémů. Nicméně Corvair si najde své příznivce, kteří ocenili jeho inovativnost a odlišnost od většiny amerických automobilů té doby.

Sekce 6: Mladší bratr – Mini Cooper

Mini Cooper, ikona britského designu a symbol kultovního filmu “The Italian Job”, si získal srdce milionů fanoušků po celém světě. Není vůbec překvapením, že Mini Cooper se stal okamžitým hitem díky svému charakteristickému vzhledu, skvělé ovladatelnosti a následnému úspěchu ve světě rallye. Navíc, s malými rozměry a nízkou hmotností, Mini Cooper byl skutečným mágem v městských uličkách.

Sekce 7: Přívětivý zabiják – Mercedes-Benz AMG GT

Mercedes-Benz AMG GT není jen dalším elegantním německým vozem. Je to nesmlouvavý sportovní vůz, který lubrikuje své svaly pomocí 4.0-litrového biturbomotoru s více než 500 koní. Jeho dynamický design a neskutečný výkon ho řadí mezi nejkontroverznější vozy této generace. Jeho potenciál způsobit úraz ve spojení s vysokou cenou a luxusní pověstí automobilu Mercedes-Benz zanechává mnoho lidí v rozpacích.

Sekce 8: Záludná krása – Alfa Romeo Montreal

Alfa Romeo Montreal je jedním z nejsvůdnějších automobilů, které kdy spatřily světlo světa. S nádherným, zakřiveným tvarem a dvoulitrovým motorem V8 dýchajícím ohněm, nebyl Montreal pouze krásným automobilem, ale také nadčasovým vůdcem. Bohužel, mnoho majitelů se potýkalo s technickými problémy, což částečně ukradlo lesk z tohoto italského mistrovského díla.

Sekce 9: Vůz budoucnosti – Tesla Model S

Tesla Model S je symbolem elektrických automobilů a odleskem toho, co může automobilový průmysl nabídnout v budoucnu. S inovativní technologií, nulovými emisemi a ohromujícím výkonem je Model S pojmem luxusu a ekologie. Nicméně Tesla není bez svých skeptiků, kteří se obávají nedostatku nabíjecí infrastruktury a potenciálních problémů se životností baterií.

Sekce 10: Zrůda se jménem Hummer H2

Hummer H2 se snaží dokázat, že velikost opravdu hraje roli. Svojí masivní siluetou a obrovským objemem měl H2 ohromit a zdát se nepřekonatelným. Bohužel se však ukázalo, že tato zrůda je ve skutečnosti hodně zbytečná a neekologická. S nízkou účinností paliva a obtížemi při parkování v městských ulicích nebyl H2 nikdy vítězem. Avšak občas je zábavné vědět, že někde na světě by mohl někdo jezdit s obrovským autem jen pro pocit nadřazenosti.

Foto: Lamborghini Countach

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient