18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Vyznáte se v jednotlivých typech užitkových vozů?

Užitkové vozy nacházejí své uplatnění nejenom v široké škále oborů a podnikatelských činností, ale i v mnohých domácnostech. Umožňují praktickou a bezpečnou přepravu zboží různého charakteru, stavebního materiálu, dřeva i zahradní techniky. A na základě jakých parametrů vybrat ten pravý? Dozvíte se z následujícího článku.

Jaký užitkový vůz zvolit? To záleží primárně na účelu jeho využití. Užitkové vozy se obecně dělí na ty sloužící k přepravě osob (minibusy, mikrobusy), zboží (furgony, vany) a stavebního materiálu (pickupy, valníky, sklápěče, přívěsy). Do kategorie užitkových vozů však patří i vozy chladírenské a mrazírenské, kterým se lidově říká chlaďáky a mrazáky.

Převoz osob a zboží

Univerzálními užitkovými vozy umožňujícími přepravu zboží i osob jsou dodávky. Zatímco modely vybavené sedadly a okny (včetně minibusů a mikrobusů) primárně slouží k transportu osob, dodávky bez prosklení a sedadel, kterým se také říká furgony a vany, jsou vhodné k přepravě zboží různého charakteru včetně zahradní techniky, elektrospotřebičů a citlivé elektroniky.

Transport stavebního materiálu

Co se převozu stavebního materiálu a řeziva týče, zde při výběru konkrétního modelu užitkového vozu vycházejte především z jeho množství, jež hodláte převážet. Pro rodinné účely je například praktický přívěs, který pomocí tažného zařízení připojíte k osobnímu automobilu.

Pickupy, valníky a sklápěče

Praktický je však i pickup, v němž spolu s materiálem převezete i osoby. Skládá se totiž ze dvou oddělených částí – vnitřní, do níž se pohodlně vejde až pět osob, a vnější, jež pojme stavební materiál prakticky všeho druhu. Který navíc máte možnost přikrýt praktickou plachtou. Pro převoz velkoobjemového stavebního materiálu a řeziva za účelem podnikání doporučujeme upřednostnit rozměrnější valník či sklápěč.

Kde nakupovat?

S bohatou nabídkou užitkových vozů z druhé ruky se setkáte například v pražském Vans centru. V nabídce společnosti specializující se na prodej užitkových vozů a dodávek z druhé ruky najdete prakticky všechny typy užitkových vozů (dodávky, furgony, vany, minibusy, pickupy i přívěsy). A to za velmi slušné ceny. Pod odkazem prodej furgon například najdete tři roky starý Ford Tranzit s 95 tisíci najetým kilometry za necelých 300 tisíc korun. V nabídce však jsou ještě levnější modely. Ale i dražší. Tak vybírejte.

Všechny nabízené modely si samozřejmě v areálu provozovny (Průmyslová 372/1, Praha – Štěrboholy) můžete osobně prohlédnout, popřípadě si vybrané modely i zapůjčit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient