18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Top 10 neobvyklých a bizarních konceptů automobilů všech dob

Hurikán: procházení bouřlivým světem rychlosti


Každý znalý automobilový nadšenec ví, že Lamborghini Huracán je synonymem pro sílu, eleganci a nezadržitelnou rychlost. Tento bestiální supersport je poháněn zážehovým desetiválcem o objemu 5,2 litrů a výkonu až 630 koní. Když tohle monstrum rozjedeš na plné obrátky, je ti jasné, že se nacházíš v autě, které je požíračem dálnic. Hurikán zrychluje na 100 km/h za 2,9 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 325 km/h. Tato ikona italského automobilového průmyslu způsobuje, že ostatní vozy na silnici vypadají jako hračky.

Porsche 911 GT2 RS: Bestie s porschevským šarmem


Jedním slovem: zrůda! Porsche 911 GT2 RS je vybaveno vodou chlazeným šestiválcem boxer o objemu 3,8 litru a s přímým vstřikováním paliva, který posílá do kol 700 koní! Díky hmotnosti pouhých 1 470 kilogramů dílo inženýrů z Stuttgartu zrychlí na 100 km/h za bleskurychlých 2,7 sekundy a dosáhne rychlosti až 340 km/h. Tento beast je zároveň oblíbeným trnem v oku ekologických hnutí, jehož emise CO2 by způsobily závratné množství vybuchlých hlav nadšenců značky Porsche.

Ferrari 812 Superfast: Ohňostroj na čtyřech kolech


Když slyšíte jméno Ferrari, automaticky se vám před očima zhmotní neskutečně rychlý a elegantní vůz. Ferrari 812 Superfast je absolutním vrcholem dostupného technického umění a splněným snem každého milovníka automobilů. Jeho 6,5litrový V12 motor dokáže vyvinout výkon 789 koní, které rozproudí adrenalin v krvi nejednoho motoristického fanouška. Superfast zrychluje na 100 km/h za 2,9 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 340 km/h. S Ferrari 812 Superfast se prostě ocitnete uprostřed rychlostního ohňostroje na čtyřech kolech.

Bugatti Chiron: Vládce silnic


Je to superautomobil, který vládne světu rychlosti. Bugatti Chiron je opravdovým příkladem, jak luxus, výkon a technologie mohou utvořit dokonalý celek. Jeho základem je 8,0litrový motor W16 s čtyřmi turbodmychadly, který produkuje až 1 500 koní. Díky tomu dovede Chiron zrychlit na 100 km/h za nepředstavitelných 2,5 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti více než 420 km/h. Tento král silnic prostě nemá konkurenci. Vyjma svého finančního zatížení.

Rimac C_Two: Elektrošok na koly


Pravděpodobně jste o něm už slyšeli. Rimac C_Two není jen další elektromobil, ale počin chorvatských inženýrů, který strhává celý automobilový svět. Jeho čtyři elektromotory poskytují ecologickému superautomobilu ohromujících 1 914 koní. O 0 na 100 km/h to zvládne za 1,85 sekundy, což z něj dělá nejrychlejšího elektromobil na světě. C_Two nezapomíná ani na výdrž – s jediným nabitím ujede až 550 km. Když toto auto spatříte, okamžitě budete vědět, že budoucnost je zde.

Rychlost

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient