18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Nejextravagantnější automobily všech dob: Kde normální konečky nejsou povoleny?

Skvosty rychlosti a luxusu

V automobilovém světě existuje skupina vozů, které jdou nad rámec běžných představ. Jsou to vozy, které neznají hranice ani kompromisy. Při jejich pohledu nejde jen o rychlost a luxus, ale spíše o absenci jakýchkoli zábran. Pokud se cítíte odvážní a máte peníze na účtu, tyto vozy jsou pro vás. Představujeme nejextravagantnější automobily všech dob.

1. Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti Veyron Super Sport je synonymem pro výkon a rychlost. S výkonem přesahujícím 1000 koní a maximální rychlostí přes 400 km/h se jedná o jednoho z nejrychlejších a nejdražších sériových automobilů na světě. Extravagantní aerodynamický design a luxusní interiér jen umocňují zážitek z jízdy.

2. Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail je dokonalým příkladem individuálního zakázkového vozu. Jeho jediný majitel požádal značku Rolls-Royce, aby vytvořila pro něj jedinečné auto, které bude odkazem na klasické vícežánrové vozy. Výsledkem je neuvěřitelně elegantní a luxusní auto, které stálo více než 13 milionů dolarů.

3. Lamborghini Veneno Roadster

Lamborghini Veneno Roadster je limitovaná edice superautomobilu, která v sobě kombinuje extrémní rychlost, výkon a jedinečný design. S maximální rychlostí přesahující 350 km/h a silným motorem dosahuje Veneno Roadster úctyhodných výkonů. Dobrá zpráva je, že když tento vůz v roce 2014 vyšel do prodeje, jeho cena byla “pouze” třináct milionů dolarů.

4. Koenigsegg Jesko

Koenigsegg Jesko je příkladem ultimátního supersportovního automobilu. S výkonem přesahujícím 1600 koní a maximální rychlostí přes 480 km/h je Jesko jedním z nejrychlejších sériových automobilů. Jeho extravagantní vzhled a technické inovace ho řadí mezi vozy, které se od běžného silničního provozu dištancují.

5. Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie je vytouženým společným dílem dvou automobilových gigantů – Aston Martin a Red Bull Racing. Tento hypercar disponuje kombinací vysokého výkonu, technického inženýrství Formule 1 a luxusního designu. Malou sérii pouze 150 vozů dostalo privilegium zažít zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než 2,5 sekundy.

Závěr

Výše zmíněné vozy jsou pouze malou ukázkou toho, co dokáže opravdu bohatý člověk, který má extravagantní vkus a nediví se kupovat automobily, jejichž ceny přesahují desítky milionů dolarů. Tyto vozy jsou dokonalým vyjádřením lidské touhy po rychlosti, výkonu a luxusu. Takže až se příště podíváte na silnici a spatříte něco nadmíru extravagantního, budete vědět, že někdo opustil hranice normálnosti.

ExtravagantníBugatti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient