18. 6. 2024

Automobily.EU

autorecenze, testy, návody

Povinné ručení

Povinné ručení, v podstatě dnes jedna z mála jistot, kterou máte. Na trhu je více cenových nabídek, ale také mnoho nachytávek. Jestliže si například chcete vybrat levnější, tak musíte první zrušit to stávající, ale to je už problém, protože ho můžete ukončit jen na tzv. výročí smlouvy.

Pochopitelně internet je dneska jedno z nejdostupnějších míst, jak si vyhledat všemožné nabídky a mezi tím právě i levnější povinné ručení. Vypovězení smlouvy musí být oznámeno nejméně šest týdnů před koncem smlouvy. Pokud to nestihnete, tak se vám automaticky prodlouží o rok. Právě kvůli takovým problémům vymýšlejí řidiči všechny možné i nemožné trika, jak to obejít.

Například takový fiktivní prodej auta. Majitel auta si najde známého, kamaráda a tak, se kterým podepíše kupní smlouvu, ale jen tak na oko, jak se říká. Potom pojišt’ovně oznámí, že už není majitelem auta a je to v podstatě hotové. Ta zruší smlouvu o povinné ručení a navíc vyplatí i pojistku za nevyčerpanou pojistnou dobu. Ovšem dochází tady k problémům, protože jde v podstatě tak trochu o podvod a pojišt’ovny si to nechtějí nechat líbit a zpětně kontrolují klienty ve své databázi. Pokud zjistí pojišt’ovna, že šlo o fikci, tak místo jednoho povinného ručení by mohl člověk platit i dvě.

Často se dělá tzv. dočasné vyřazení vozu z evidence. Klient vozidlo odhlásí tím způsobem, že odevzdá státní poznávací značku na registru vozidel. Odevzdání SPZ se zapisuje do velkého technického průkazu, který si řidič okopíruje a nahlásí pojišt’ovně. Ta to zruší, ale už druhý den si řidič auto znovu přihlásit a sjednávat nové povinné ručení. Ovšem i tady nastávají problémy, minimálně ve finančním směru, protože se vám to může docela prodražit. Zrušení pojistné smlouvy z důvodu neplacení je docela rozporuplné. Nikde totiž není psáno, že klienta vyřadí, když neplatí, což si mnoho lidí myslí. Zánik smlouvy může trvat i několik měsíců od odstoupení smlouvy.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Tvorba webových stránek: Webklient